Knurów: Koncert Piosenki Religijnej

0
2654

Czwartek, letnia aura i do tego święto –  Boże Ciało to dobra okazja, by posłuchać najpiękniejszych piosenek religijnych w dobrym wykonaniu. Taką możliwość stworzyła Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie, za zgodą Proboszcza ks. Krzysztofa Tabath.

Wyjątkowy koncert o podłożu religijnym został zorganizowany na placu kościoła w dniu 20 czerwca 2019 roku, o godz. 18:00.

Wydarzenie muzyczne uświetnili swoją obecnością artyści, którzy z lekką płynnością  i naturalnością zademonstrowali publiczności swoją pasję do muzyki. Na estradzie błysnęli wielkim talentem potwierdzając drzemiący w nich olbrzymi potencjał możliwości.

Wśród wykonawców można było usłyszeć: Adama Sobierajskiego, Joannę Świdrak, Monikę Stasiak, Marka Stasiak, Julię Grabowską, Agatę Żył,ę, Milenę Prokop, Laurę Rumpel, Jakuba Krysiuk, Nadię Kaszubę, zespół „Rouzes” oraz chór „Festina Lente”.

Wszyscy zaśpiewali z akompaniamentem zespołu instrumentalnego w składzie: Jacek Kupka – perkusja, Damian Wdówka – perkusjonalia, Werner Foit – gitara basowa, Krzysztof  Mandrak – gitara i Jacek Żyła – fortepian.

W czasie, prawie dwugodzinnego koncertu można było wysłuchać najpiękniejszych piosenek inspirowanych Bogiem i Jego obecnością wśród nas. Udowodniono, przy okazji,  że przy takiej muzyce można się  także doskonale bawić i odnaleźć swoją godność i miejsce w Bożym ogrodzie.

Wyśpiewano, między innymi: „Alleluja”, „Mym oddechem imię twe”, „Dłonie”, „Siedem dni ma tydzień”, „ Duszo ma Pana chwal”, „Dziwny jest ten świat”  i wiele innych melancholijnych i radosnych utworów.

Knurowianie radowali oczy cudownym klimatem widowiska muzycznego, a także za sprawą imprezy religijnej zorganizowanej w dniu Bożego Ciała poczuli jeszcze bardziej, że są otoczeni wielką miłością i szczególną troską Pana Boga.

Koncert Piosenki Religijnej poprowadziła Justyna Żyła – osoba o niezwykle sympatycznym usposobieniu,  przyjemnej dykcji,  obdarzona subtelną delikatnością. Jej głos świadczył o profesjonalizmie i szacunku do słuchaczy, wywołując u nich pozytywne wrażenie.

W trakcie imprezy działała kawiarenka ZHP, oferująca pyszne, delikatne w smaku „Kremówki Papieskie”. Dochód uzyskany skauci przeznaczą na sprzęt i cele statutowe.

Ponadto zbierano fundusze na leczenie 9-letniej Zosi Szymkowiak, która w leży w Klinice w Warszawie i walczy z chorobą nowotworową.

Organizacją koncertu zajął się  – Jacek i Justyna Żyła przy współpracy z MSP nr 9 oraz Centrum Kultury w Knurowie.

Wydarzenie o podłożu religijnym  cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, więc frekwencja była spora.

Sprzyjająca aura, doskonałe przygotowanie i znakomity repertuar wprawiły wszystkich słuchaczy w cudowny nastrój na nadchodzący nowy tydzień i kolejne miesiące.

Relacja: Agnieszka Łyko