Knurów: Koncert Kamila Bednarka

0
1396

Dnia 24 lutego 2018r. Dom Kultury w Knurowie-Szczygłowicach odwiedził Kamil Bednarek, jeden z najbardziej popularnych muzyków młodego pokolenia, obdarzony charakterystycznym wokalem i zarażający pozytywną energią.

Na koncercie mieszkańcy Knurowa mogli usłyszeć największe hity artysty, a także utwory z nowego album „Talizman”.

Kamil Bednarek – Polski wokalista reggae, kompozytor, autor tekstów i instrumentalista. W latach 2008–2012 wokalista formacji Star Guard Muffin. Od 2012 roku występuje w zespole sygnowanym jego nazwiskiem.

W grudniu 2017 roku ukazał się jego piaty singiel – „Talizman”, który został nagrany z gościnnym udziałem Matheo. Piosenkarz zdobył cztery nominacje do Eska Music Award 2017, ostatecznie wygrał statuetkę w kategorii Artysta roku.

Płyta „Talizman” różni się od jego dotychczasowej twórczości, ponieważ powstałe utwory są efektem poszukiwań własnej wrażliwości muzycznej, stanowiąc swoisty talizman Bednarka.

Artysta odważnie zdecydował się połączyć utwory z 5 obszarów gatunków muzycznych. Dlatego na krążku znalazły się  ballady, reggae z funkiem, rap czy m.in. mieszankę roots z reggae.

Nowy krążek otwiera utwór „Muzyka” a słowa jego refrenu – „Porażony pychą świat, znów bawi nas. Robi to podstępnie, gdy wartości coraz mniej”, przygotowują nas do emocjonalnej lekcji na temat otaczającej rzeczywistości, rzeczywistości widzianej oczami Kamila.

Na płycie nie mogło zabraknąć reggae. Raging Fyah feat. Bednarek – “Get Up” Remix to historia o człowieku i jego problemach, upadkach i o sile walki ze słabościami. Przy powstaniu tego utworu, na uwagę zasługuje współpraca z wytwórnią VP Records – najstarszą i największą wytwórnią reggae na świecie.

Utwory na nowej płycie Kamila Bednarka – dla każdego są innym przeżyciem, innym źródłem inspiracji, innym „Talizmanem”

Zgromadzona publiczność w Domu Kultury Knurów-Szczygłowice doskonale się bawiła przy rytmicznych piosenkach  Kamila Bednarka z najnowszego singla „Talizman”. Wspaniała atmosfera udzieliła się wszystkim mieszkańcom Knurowa niezależnie od wieku.

Organizatorem tego muzycznego wydarzenia było Centrum Kultury w Knurowie.

Relacja: Agnieszka Łyko