Knurów: Koncert Grupy MoCarta wśród gwiazd w Domu Kultury

0
263

Kabaret, a zwłaszcza smyczkowy to dobra forma rozrywki, która boksuje wszystkich humorem i nokautuje śmiechem. Taka kombinacja przyjemności jest pożądana zwłaszcza w jesienno-listopadowe dni.

Dużą dawkę szczerego śmiechu zaproponował w ostatnią niedzielę listopada (27.11.2022 roku) Dom Kultury w Knurowie-Szczygłowicach.

W odsłonie muzyczno-kabaretowej zaprezentował się bardzo znany, uwielbiany od zawsze kwartet smyczkowy – Grupa MoCarta.

Grupa MoCarta – powstała w roku 1995 i od tego momentu przynoszą swoim fanom multum prawdziwej radości. Fundamentem ich repertuaru są dowcipy muzyczne oraz sytuacyjne, zwykle oparte na skojarzeniach muzycznych.

W skład Grupy wchodzą nader umuzykalnieni artyści w osobach: Filip Jaślar ( skrzypek), Michał Sikorski (skrzypek), Paweł Kowaluk (altowiolista), Bolesław Błaszczyk (wiolonczelista, który zastąpił zmarłego tragicznie w 2000 Artura Reniona.

W swoim dorobku artystycznym mogą się poszczycić nagrodami i wyróżnieniami takimi jak: Grand Prix XVIII Biesiad Satyry i Humoru „Złota szpilka” 1997, II nagroda Przeglądów Kabaretów PaKA 1998 i 2000″Pingwin z brązu”, nagroda zielonogórskiego środowiska kabaretowego Grand Prix Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście w 2002.

Otwartość, chęć eksperymentowania, nieustanne poszukiwania własnej prawdy artystycznej sprawiają że Grupa MoCarta nie traci nigdy, przenigdy impetu.

Mieszanka humoru, nienagannego stylu, elegancji na najwyższym poziomie i zaułki najlepszej muzyki klasycznej to podstawy, na których członkowie budują swoją markę.

Kabaret smyczkowy pojawił się o godz. 19:00 w Knurowie z nowym programem pt. „Grupa MoCarta wśród gwiazd” czyli historią muzyki według Grupy MoCarta.

W koncercie zaserwowali z przymrużeniem oka J. S. Bacha, który opowiedział o początkach polifonii i o tym jak wynalazł nordic walking. Ponadto Wolfgang Amadeusz wyjawił tajemnice skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta, a Antonio Vivaldi przyznał się, dlaczego skomponował tylko Cztery Pory Roku.

W projekcie nie zabrakło również: skróconej historii muzyki według Grupy MoCarta, wizyty w wiedeńskiej rozgłośni radiowej 1785 roku oraz żartu, który rozchmurzył Ludwiga van Beethovena, ale tylko na chwilę.

Oferta skierowana do wszystkich, którzy lubią super rozrywkę, więc za pośrednictwem – Grupy MoCarta wśród gwiazd – każdy miał okazję na żywo przeżyć niezwykłą, pełną radości i śmiechu zabawę, bez minuty nudy.

Spotkanie z Grupą MoCarta było też okazją, by młodzi ludzie zrozumieli, że skrzypce, altówka czy wiolonczela nie są takie straszne, jak je nauczyciele muzyki malują.

Publiczność, która wypełniła widownię w Domu Kultury w Knurowie-Szczygłowicach była pod wielkim wrażeniem talentów aktorskich i umiejętności muzycznych kabareciarzy, że na koniec imprezy zgotowała artystom gorące oklaski.

Relacja: Agnieszka Łyko