Knurów: Kolejne Ślimakowe Ciuchobranie za nami

0
256

W poniedziałkowe popołudnie w pubie TWO przy ulicy Szpitalnej odbyła się trzecia już edycja Ślimakowego Ciuchobrania. Wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie „Cała Naprzód” miało charakter charytatywny i przewodziło jej hasło: „WEŹ / WYMIEŃ / ODDAJ”. Podstawową zasadą akcji była wymiana bezgotówkowa ubrań w zamian za symboliczny datek wrzucony do specjalnie przygotowanej puszki na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Cała Naprzód”.

Szperanie, przetrząsanie, buszowanie, przeszukiwanie, przeczesywanie, przebieranie, obszukiwanie, grzebanie – technika poszukiwania idealnej dla siebie części garderoby była dowolna, a było w czym wybierać! Koszulki, bluzki, tuniki, spodnie, sukienki… w skrócie: każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wielu uczestników zdecydowało się odkurzyć swoją szafę i oddać niepotrzebną garderobę, a inni znajdowali coś dla siebie i wracali do domów z nowymi nabytkami.

Frekwencja może nie była oszałamiająca, ale w ciągu trzygodzinnej akcji przez lokal przewinęło się kilkanaście osób. Jak informują organizatorzy Ślimakowego Ciuchobrania do puszek trafiło łącznie 668,50zł i suma ta zasili jedną z podopiecznych Stowarzyszenia „Cała Naprzód” a mianowicie Alicję, która po wypadku samochodowym mierzy się z brakiem sprawności ręki.

Pozostałe części garderoby, które nie znalazły uznania wśród uczestników „Ciuchobrania” zostały przekazane Fundacji Różyczka, która odda je swoim podopiecznym lub wykorzysta podczas warsztatów kreatywnych.

AW