Niosąc bezinteresowną pomoc sprawiamy, że świat staje się bardziej ludzki. Dobre serce daje życie, czyni je lepszym i bardziej życzliwym. Bądźmy więc podporą dla innych, szerząc pomoc i budując lepsze jutro. Gdyż znaczenie naszej egzystencji ukryte jest w drugiej osobie.

W myśl tej zasady została zorganizowana kolejna akcja dla chorego Franka Surdela. Tym razem w czwartkowy wieczór (1 października 2020 roku) odbyła się kolacja charytatywna w połączeniu z występem Eweliny Cassette.

Wcześniej ludzie „dobrego serca” w trakcje licytacji dokonali wpłaty na kolacje charytatywną dla chorego Franka. Szlachetne wydarzenie miało się początkowo odbyć w marcu, ale z powodu pandemii koronawirusa termin został przesunięty.

Wyjątkowa degustacyjna została przygotowana w Pracowni Smaku „Orso” ul. Kapelanów Wojskowych 15 A w Knurowie.

Przypomnienie historii Franka: Chłopczyk urodził się z najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni. Jest to rzadka choroba genetyczna SMA1. Życie Franka mogła uratować terapia genowa z USA. Aby Franio wyzdrowiał, wymagało podanie najdroższego leku na świecie. Jego koszt wynosił 10 milionów złotych. Tą olbrzymią kwotę udało się zebrać dzięki wspaniałym ludziom, którym dobro chłopca leżało na sercu.

Obecnie mały knurowianin czuje się coraz lepiej i można mówić o wielkim, wspólnym sukcesie.

Goście spotkania mieli okazję spróbować niezwykłych dań – smacznych, zdrowych i artystycznie wyglądających – przygotowanych przez wysokiej klasy szefa kuchni – Aleka Drosta wraz z zespołem.

Spotkanie uświetnił kameralny koncert Eweliny Cassette, której akompaniował mąż gitarzysta.

Ewelina Cassette to aktorka, która wychowała się Gliwicach. Obecnie mieszka i występuje na deskach Teatru Słowackiego w Krakowie. Z Knurowa pochodzi rodzina jej mamy. Artystka dotychczas nie miała takiej okazji, by wystąpić w Knurowie. Zatem koncert charytatywny wokalistki  dla Franka Surdela w Pracowni Smaku „Orso” był premierowym w naszym mieście.

Duet pokazał swoje możliwości wokalne w całej okazałości, oczarowując wszystkich gości pięknym, melodyjnym śpiewem i mistrzowskim popisem na instrumencie strunowym szarpanym. Ewelina Cassette wraz z mężem zaprezentowała materiał muzyczny dżezowo-popowo-bluesowy.

Serwowane posiłki były absolutnie obłędne, koncert niezwykle nastrojowy. Dlatego spotkanie degustacyjno-charytatywne minęło w niepowtarzalnej atmosferze.

Relacja: Agnieszka Łyko