Knurów: Knurowska Liga Futsalu

Wczoraj wieczorem rozegrano przedostatnią serię spotkań Knurowskiej Ligi Futsalu, w której najwięcej uwagi przyciągał mecz świeżo upieczonego mistrza Tritechu z ustępującym mistrzem Vibovitem. Tritech rozpoczął spotkanie doskonale prowadząc na minutę  przed przerwą już 4:0. Gol do szatni Łukasza Spórny zwiastował jednak poważne problemy lidera w drugiej połowie. O ile wynik 4:1 utrzymywał się jeszcze przez ponad 10 minut, to pomiędzy 32. a 38. minutą Vibovit zdobył aż 4 gole tracąc tylko jednego i doprowadził do remisu, szachując jeszcze Tritech możliwością popełnienia kolejnego faulu skutkującego przedłużonym rzutem karnym. W ostatnich sekundach żadna z drużyn nie chciała już zaryzykować i mecz zakończył się podziałem punktów, z którego zadowolone są oba zespoły: Tritech – bo zakończył sezon bez porażki i Vibovit – bo punkt dał mu wicemistrzostwo.

Remis w meczu na szczycie pozbawił szans na wicemistrzostwo pauzujący wczoraj Best Team, ale drużyna Tomasza Nowosielskiego zapewniła sobie trzecie miejsce bez gry. Stało się tak, gdyż czwarty w tabeli MTS Gesanet z powodów kadrowych stawił się do meczu przeciwko Energy Process zdekompletowany i oddał go walkowerem. Niedawni jeszcze drugoligowcy z ogólnopolskiej ligi mogą zaliczyć w ostatniej kolejce jeszcze jeden spadek w tabeli – na piąte miejsce kosztem Bud-Expert TKKF, który wczoraj pokonał Junus Team. W czwartym wczorajszym meczu Rawimex wygrał z Nankatsu i za tydzień spotka się z PromiLove, a stawką tego meczu będzie 6. miejsce.

Plan ostatniej 22. kolejki (20 marca): Nankatsu – MTS Gesanet (19:00), PromiLove – Rawimex (19:50), Best Team – Bud-Expert TKKF (20:40), Junus Team – Energy Process (21:30).  Pauzują Tritech i Vibovit.