Knurów/Katowice: Finisaż wystawy „Myśli” w Katowicach – 2 września

0
417

Finisaż wystawy „Myśli” w Katowicach.

„Myśli” – wystawa zbiorowa uczestników „Twórczych warsztatów fotograficznych” prowadzonych przez Radosława Czaplę i Karola Małotę w Miejskim Domu Kultury Bogucice-Zawodzie w Katowicach.

Na wystawie swoje prace prezentują:

Lilianna Ligęza-Jasik

Jarosław Dumański

Katarzyna Janota

Izabela Zaworska

Radosław Czapla

Antoni Antczak

Karol Małota

Anita Nowak

Aneta Mika

Tomasz Zygoń

Bożena Kałka

Adam Krajewski

Marta Wojtyczka

Krzysztof Dziuba

Katarzyna Paradecka

Agnieszka Dumańska

„Myśli”

Myśl to wytwór umysłu, który wysyłany do mózgu generuje emocje, a w konsekwencji także konkretne zachowania. W toku myślowym analizujemy, porównujemy, uogólniamy, abstrahujemy oraz wnioskujemy polegając na pamięci, symbolach, obrazach, dźwiękach, pojęciach… Dlatego też należy zdawać sobie sprawę, że sposób myślenia buduje rzeczywistość wokół, co motywuje do tego, by myśleć w taki sposób, aby realizować swoje potrzeby. Świat wokół jest zależny nie tylko od myśli, ale także od ich interpretacji oraz wspomnień. Dodatkowo myślenie określane jest jako fakt świadomości, a także jako objaw koncentracji i skupienia.

Warto jednak podkreślić, że nie wszystkie myśli są prawdziwe, a naukowcy, idąc krok dalej, dowodzą, że tylko blisko 20% ze wszystkich myśli ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Powtarzając za Kartezjuszem „Myślę więc jestem”, dla tego zachęcamy do poświęcenia większej uwagi w tym zabieganym świecie naszym myślom, do konfrontacji ich z innymi ludźmi, bo myśl to siła napędowa każdego działania.

Twórcze warsztaty fotograficzne trwały od lutego do maja 2022 i skupiały się na przygotowaniu zestawów fotografii od planowania, przez obróbkę i przygotowanie do druku, po oprawę i wieszanie prac. Był to okres lockdownu, Covidu, a następnie wojny.. jakie myśli mogły powstawać w tym czasie ?

Finisaż odbędzie się 02.09.2022r

startujemy o godzinie 18:30

MDK Bogucice-Zawodzie

  1. Marcinkowskiego 13

40-233 KATOWICE

Druk wystawy w pracowni:

https://drukfineart.pl/

A tak wyglądał wernisaż:

https://www.radoslawczapla.pl/wernisaz-wystawy-mysli-w…