Knurów/Katowice: Filip Łukaszczuk został nagrodzony przez V-ce Wojewodę Śląskiego Jana Chrząszcza…

0
126

Wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz spotkał się wczoraj w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach z 11-letnim Filipem, który pod koniec grudnia w Knurowie, jako pierwszy udzielił pomocy uczestnikom wypadku drogowego.

#MłodyBohater

– Kończyła się lekcja języka polskiego, gdy z pobliskiego skrzyżowania usłyszałem huk. Spojrzałem przez okno i zobaczyłem, że doszło do wypadku dwóch aut. Pobiegłem na miejsce, a tam jeden z pasażerów miał krwotok z nosa, drugi miał rozcięty łuk brwiowy. Złapałem za apteczkę i udzieliłem pierwszej pomocy – opowiada 11-letni Filip Łukaszczuk. Tuż przed świętami na skrzyżowaniu ulic Szpitalnej i Ułanów w Knurowie doszło do zdarzenia drogowego, w którym byli także poszkodowani. Filip jako pierwszy bohatersko udzielił pomocy przedmedycznej.

Postawa tego młodego człowieka jest inna od tych, które niestety przeważają w obecnych czasach, w których podczas zdarzeń częściej ludzie wyciągają telefony komórkowe, niż pomagają poszkodowanym. Działania Filipa zasługują na najwyższe uznanie – podkreślał wicewojewoda.

W spotkaniu uczestniczył także dyrektor Centrum Powiadamiania Ratunkowego Tomasz Michalczyk, z-ca dyrektora Biura Wojewody w ŚUW Alina Kucharzewska, komendant Chorągwi Śląskiej ZHP Anna Peterko oraz ks. Piotr Larysz, komendant knurowskich harcerzy, w szeregach których służy Filip.

Filip miał też okazję zobaczyć, jak działa i wygląda Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz na czym polega praca dyspozytora.

info: Śląski Urząd Wojewódzki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here