Kabaret to dobra forma rozrywki, która boksuje wszystkich humorem i nokautuje śmiechem.Taka kombinacja przyjemności jest pożądana zwłaszcza w dniu święta płci pięknej.

Każdy, kto miał ochotę rozerwać się po ciężkim dniu czy tygodniu miał taką okazję w dniu 8 marca 2019 roku. Gdyż ponownie Dom Kultury w Knurowie-Szczygłowicach wyszedł z inicjatywą artystyczną skierowaną do mieszkańców Knurowa.

Idealna propozycja w postaci rozrywki na hiper poziomie, która w dobrym stylu bawi do łez i wprowadza w dobry nastrój. To wszystko można było przeżyć w Dniu Święta Kobiet, bo organizatorzy zaprosili w swe życzliwe i ciepłe progi – Kabaret KaŁaMaSz w gwiazdorskiej obsadzie znanej z serialu Ranczo: Sylwester Maciejewski, Jacek Łapot, Bogdan Kalus.

Aktorzy znani z serialu „Ranczo”, bywalcy „ławeczki”. Potrafią na trzeźwo zagrać każdą dawkę promili. Korzystają ze swoich doświadczeń: „lata pracy na ulicy…” Ulubieńcy prostych ludzi i prezesów spółek. Każdy by chciał:„siedzieć, popijać i żeby telewizja mu za to płaciła”.

KaŁaMaSz – to najmłodszy kabaret w nienajmłodszym składzie.

Lekkostrawny koktajl „starego kabaretu Długi” z aktorami popularnego serialu „Ranczo”. Do regularnego spożycia nie tylko dla miłośników „Mamrota” czy innych „mózgoj….” ale i do degustacji dla miłośników kabaretu literackiego i aktorskiego.

Nazwa to akronim pierwszych sylab: KAlus, ŁApot, MAciejewski, SZweda czyli pierwsze litery nazwisk artystów, którzy tworzą kabaret.

Bogdan Kalus – aktor teatralny i filmowy. Na koncie kilkanaście ról filmowych i ponad 20 telewizyjnych. Największą popularność przyniosły mu role w serialach „Święta wojna”, „Halo Hans”, a zwłaszcza „Ranczo”. Stały bywalec Wilkowyjskiej ławeczki. Zdobywca tytułu „Świr Roku 2008” w kategorii aktor.

Jacek Łapot – twórca kabaretu Długi. Od 30 lat autor wielu audycji radiowych i telewizyjnych, związany z radiową Trójką i różnymi projektami telewizyjnymi.

Sylwester Maciejewski – aktor teatralny i filmowy. Na koncie kilkadziesiąt ról w teatrach Komedia i Powszechnym, gdzie spędził 30 lat swojego życia. Największe sukcesy to role w teatrze telewizji „Hamlet we wsi Głucha Dolna”, „Na szkle malowane”, w filmie „Pieniądze to nie wszystko” oraz w ostatnio w serialu „Ranczo”. Kolejny stały bywalec Wilkowyjskiej ławeczki w kabarecie.

Dariusz Szweda – pianista, kompozytor, aranżer. Najlepszy muzyk w zespole.

Autorami tekstów są Robert Górski (Kabaret Moralnego Niepokoju) i Jacek Łapot (kabaret Długi). Muzykę skomponował Dariusz Szweda.

Kabaret „KaŁaMaSz” rozbawił knurowian dowcipem rodem z ławeczki w Wilkowyjach. Bo nie mogło przecież zabraknąć “ławeczki” i alkoholowej mądrości bohaterów Rancza.  Aktorzy poruszali też wiele innych tematów od polityki po sprawy damsko – męskie.

Zwolennicy śmiechu w kulturze mieli zabawę przednią od pierwszej minuty, aż po sam koniec. Głośne śmiechy i spontaniczne brawa publiczności podczas występu kabareciarzy świadczą o tym, że spektakl był niezwykle udany.

Znakomity kwartet męski z łatwością udowodnił mieszkańcom Knurowa, że potrafi bawić do łez pomysłowymi skeczami, zabawnymi pointami i zaskakującymi zwrotami akcji.

Spotkanie z aktorami Kabaretu „ KaŁaMaSz” zakończyło się rzęsistymi owacjami i licznymi autografami oraz wspólnymi zdjęciami pamiątkowymi.

Relacja: Agnieszka Łyko

Kilka ujęć w materiale video z występu kabaretu: