Knurów: Jubileusz 99-lecia Concordii Knurów

0
438

Knurów: Jubileusz 99-lecia Concordii Knurów

To właśnie dziś, 5 sierpnia swoje święto obchodzi najstarszy działający klub sportowy w Knurowie. Swoje 99-lecie powstania świętuje dzisiaj Concordia Knurów.

Concordia – choć klub przez całą swoją historię przyjmował różne nazwy – zapisała się w historii knurowskiego sportu. Przyczyniła się do rozwoju i krzewienia kultury fizycznej oraz wychowywania młodzieży w naszym mieście. Przez wiele lat miała ogromny wpływ na kilka pokoleń sportowców, którzy osiągnęli wiele pięknych wyników w rywalizacji sportowej. Niektórzy z nich dostąpili zaszczytu reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej z orzełkiem na piersi dostarczając przy tym kibicom oraz sympatykom wiele pozytywnych emocji.

Jak wiele klubów w Polsce Concordia przeżywała wiele wzlotów i upadków. W sporcie jest jak w życiu: raz jest lepiej, raz jest gorzej. Niemniej jednak, pomimo zawirowań na przestrzeni lat klub nadal funkcjonuje i kontynuuje swoją pracę aby wychowywać następne pokolenia sportowców.

Z okazji 99. urodzin Concordii Knurów życzymy klubowi wszystkiego najlepszego, sukcesów sportowych, wielu talentów i składamy szczere gratulacje oraz podziękowania za dotychczasową działalność i upowszechnianie kultury sportowej w naszym mieście. Te słowa kierujemy do obecnych i byłych zawodników, trenerów i działaczy za te wszystkie lata, podczas których reprezentowaliście knurowski klub.

200 lat!