Coroczną tradycją Miejskiego Przedszkola nr 3 w Knurowie jest przygotowywanie Jasełek. Już od listopada pani Krystyna Grzesik i Agnieszka Zakrzewska wspólnie z przedszkolakami przygotowywały różnorodne stroje i dekoracje. Dzieci uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd i pastorałek.

Na jasełkowe spotkanie w Domu Kultury w Szczygłowicach zaproszono najbliższych członków rodzin naszych przedszkolaków.
Nie mogło również zabraknąć dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Knurowie p. Dariusza Dzindzio oraz wicedyrektorów: p. Joanny Kapuśniak oraz P. Iwony Stańczyk – która rozpoczęła i zakończyła to uroczyste spotkanie.

Piękna scenografia i stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę. Była: Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Dzieci prezentowały się zdumiewająco, występy wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości.

Zgodnie z tradycją, na koniec występów wszyscy podzielili się opłatkiem.

Wystawione Jasełka wprawiły wszystkich w wyjątkowy, świąteczny nastrój.
Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują, jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

info: Joanna Kowalska