Knurów: Integracyjny Piknik Sportowy oraz Mecz Piłkarski

0
224

W sobotę, 20 maja 2023 roku odbył się Integracyjny piknik sportowy w ramach XIV Knurowskich Dni Integracji ”Bądźmy razem”.

Podczas widowiska sportowego zapewniono sporą dawkę emocji i atrakcji dla licznie przybyłej publiczności.

W tegorocznym evencie zaplanowano blok różnych turniejów oraz konkursów i ciekawe nagrody dla zwycięzców.

Pierwsza część imprezy miała miejsce na boisku Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 7 w Knurowie.

Oficjalne otwarcie pikniku nastąpiło o godzinie 16:00.

W harmonogramie wydarzenia znalazły się następujące tematy sportowe:

1)      konkurencje biegowe – na nogach i na wózkach

2)      wyścigi rydwanów – sprawny sportowiec biegnie pchając wózek

3)      osoby niepełnosprawne i sprawne na wózkach

Ponadto były gry i zabawy, m.in:

1)      hokej

2)      utrzymanie równowagi

3)      złapanie rybki

Każdy z uczestników gry i zabawy otrzymał nagrodę w postaci słodkich upominków.

Zabawę dla dzieci oferowała także animatorka Patrycja Kurek w postaci pokazu baniek mydlanych. W programie pani Patrycji nie zabrakło angażowania najmłodszych do wspólnego puszczania pękających pęcherzyków powietrza.

Piknik na boisku w MSP nr 7 zakończył wspólny bieg na dystansie 200 metrów.

Druga część imprezy została przeniesiona na Halę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie przy Alei Lipowej 12A.

Start odbył się punktualnie o godz. 18:30.

Pierwszym punkiem programu był wspaniały pokaz walki kickbokserskiej w wykonaniu Adama Wdówki & Grzegorza Sobierajskiego.

W majowy wieczór rozegrano niezwykle pasjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy Organizatorami KDI, a Rodzicami Osób Niepełnosprawnych.

Mecz zakończył się remisem 6:6, ale przecież nie o wynik chodziło, a o propagowanie kultury fizycznej, dobrą zabawę i wsparcie szczytnego celu.

Zgodnie z przewidywaniami, pojedynek na hali sportowej dostarczył niesamowitych wrażeń ruchowych, sporą dawkę sportowej adrenaliny i pozwoliły w miłej atmosferze spędzić sobotni dzień. Sportowcy z ogromną determinacją i chęcią zdrowej rywalizacji reprezentowali swoje drużyny. Impreza zgromadziła naprawdę sporą publikę, która z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem oglądała rywalizację zawodników, gorąco ich dopingując.

W przerwie zmagań sportowych odbyła się licytacja koszulki Roberta Lewandowskiego,  która została sprzedana za niebagatelną sumę 9 tysięcy złotych.

Przez cały dzień Integracyjnego Pikniku Sportowego „Bądźmy razem”  towarzyszyła zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Bartka Szmaj. Aby wesprzeć małego knurowianina wystarczyło m.in. zakupić bardzo smaczne ciasto lub aromatyczną kawę.

Pomysłodawcy stanęli na wysokości zadania i przygotowali całą imprezę z wielką pieczołowitością i na wysokim poziomie. Organizatorem tej ciekawej inicjatywy było Centrum Kultury w Knurowie przy współpracy Klubu Biegacza ORŁY z Knurowa oraz Fundacji Gram, Kibicuję, Pomagam. Natomiast sponsorem Fundacja JSW.

Relacja: Agnieszka Łyko

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here