Pomagać innym, to najbardziej szczytny cel, jaki można sobie postawić – z taką ideą powinniśmy starać się iść przez życie!

Zawsze warto pomagać innym, bo dobro zawsze prędzej czy później do nas wróci. Pomagając innym pomagamy sobie, przez co stajemy się lepszymi ludźmi. Trzeba też zdawać sobie sprawę że nigdy nie wiadoma kiedy tak naprawdę my sami będziemy tej pomocy potrzebować.

By pomagać, zwłaszcza skutecznie, trzeba działać. W myśl tej zasady, w dniu 4 stycznia 2020 roku odbył się coroczny piłkarski Turniej Charytatywny Concordia CUP 2020, który został przygotowany dla „Drużyny A”.  Wielkie święto piłki nożnej w Knurowie dla najmłodszych zorganizowano w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie-Szczygłowicach.

Historia „Drużyny A” – Drużyna A, czyli Ania, Alicja i Aleksander przyszli na świat 2 kwietnia 2014 roku., w 25 tygodniu ciąży. Cała trójka ważyła łącznie 2410 gramów. Pierwsze miesiące swojego życia dzieci spędziły w szpitalu walcząc o życie. Udało się, ale w wyniku przedwczesnego porodu trojaczki są niepełnosprawne, potrzebują szeroko zakrojonej rehabilitacji.

Sobotni III Turniej Charytatywny Concordia CUP 2020 miał jeden cel – pomoc „Drużynie A”, która zmaga się z chorobami. Dlatego już od godz. 8:00 do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn piłkarskich złożonych z roczników 2013/2014 1) Concordia I Knurów, 2) Górnik Zabrze, 3) MKS Zaborze Zabrze, 4) KS Sośnica Gliwice, 5) Boomerang Zabrze, 6) Akademia Piłkarska Górki Śląskie, 7) Concordia II Knurów, 8) Zagłębie Sosnowiec, 9) AP Team Gliwice, 10) APN Knurów, 11) TJ Sokol Koberice, 12) UKKA Katowice

Interesującym wydarzeniem na turnieju okazał się Mecz Przyjaciele „Drużyny A”& Gwiazdy, na który wszyscy czekali z niecierpliwością.

W skład drużyn weszli miedzi innymi: Rafał Wolsztyński, Rafał Krzyśka, Mateusz Kurt, Katarzyna Kubik, Tomasz Dura, Jarosław Kaszowski, Michał Zieliński, Dariusz Pawlusiński.

Grze z zaciekawieniem przyglądała się zgromadzona publiczność, która zagrzewała swoich faworytów do walki okrzykami i oklaskami.

Jednak mecz nie wyłonił zwycięzcę – mimo wyniku 3:2 dla Gwiazd – bo nie o to chodziło. Jego istotą było pokazanie, że Razem Możemy Więcej czyli pomoc „Drużynie A” – Ani, Alicji, Aleksandrowi. Aby tego dokonać każdy mógł za symboliczną cegiełkę wesprzeć „Drużynę” w ich walce z chorobami.

I jak to bywa z turniejem charytatywnym łączy się – jak zwykle – zbiórka funduszy. Tym razem wszystkie serca były naprawdę szeroko otwarte dla schorowanych małych trojaczków. Na licytacji można było zakupić ciekawe przedmioty i atrakcyjne gadżety sportowe otrzymane od osób, którym leży na sercu dobry los „Drużyny A”. Hobbiści gadżetów sportowych mogli nabyć,  między innymi: 1) koszulkę meczową SSC Napoli, którą Arkadiusz Milik nosił podczas marcowego spotkania z Udinese, 2) koszulkę Bayer 04 Leverkusen z autografami zawodników występujących w tym sezonie w niemieckiej Bundeslidze otrzymaną od Mateusza Kurta trenera przygotowania motorycznego w tym klubie, 3.) koszulkę polskiego bramkarza Krzysztofa Kamińskiego występującego w najwyższej klasie rozgrywkowej w Japonii, w drużynie  Szymona Żurkowskiego, 5)  koszulkę Górnika Zabrze z autografami piłkarzy, którzy razem z Szymonem Żurkowskim występowali w zabrzańskim klubie, 6) można było wylicytować także klubowy trykot Łukasza Piszczka, który od wielu lat jest czołowym prawym obrońcą Bundeslig, 7) koszulkę zawodnika futsalowej drużyny Clearex Chorzów oraz wielokrotnego reprezentanta Polski Rafała Krzyśki,  8)  koszulkę Borussi Dortmund z autografem Łukasza Piszczka.

Zebrane fundusze podczas tej akcji zasiły konto chorych dzieci i tym samym pozwolą opiekunom sfinansować potrzeby związane z powrotem „Drużyny A”  do zdrowia.

Licytacje prowadził Tomasz Chruśnik, potrafiący zbudować nastrój wyjątkowości, a także w urzekający sposób nakłonić kupujących do aktywności, dzięki czemu wzrastało tempo aukcji, a tym samym uzyskać najwyższą stawkę licytowanej pozycji.

W przerwie turnieju dobroczynnego odbył się ciekawy pokaz judo AZS Gliwice pod czujnym okiem trenera Jacka Malczewskiego.

Patronat honorowy nad Turniejem Charytatywnym Concordia CUP 2020, objęli bracia – Łukasz i Rafał Wolsztyńscy. Jednak całe przedsięwzięcie nie mogło by się odbyć bez głównego organizatora Concordia Knurów oraz współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Knurów.

Relacja: Agnieszka Łyko