Knurów: III Knurowski Jarmark Wielkanocny

0
685

Już za chwilę w polskich domach świętować będziemy Wielkanoc. A więc czas najwyższy, aby pomyśleć o zakupach, ozdobach wielkanocnych czy tez przygotowaniu koszyczków wielkanocnych.

Święta Wielkiej Nocy wiążą się nie tylko z tradycyjnym święceniem pokarmów, pieczeniem babów i mazurków oraz malowaniem pisanek. Ale przede wszystkim ze swoistą atmosferą i emocjami, które towarzyszą nam podczas Wielkanocy. Dotykają nas przeżycia związane ze sferą duchową, jednocześnie radość czerpana z tradycji.

W wielkim oczekiwaniu na zbliżające się Święta Wielkanocne miasto przygotowało dla swoich mieszkańców po raz trzeci Jarmark Wielkanocny przy estradzie plenerowej w parku F.Ogana. Przez ostatnie dwa lata kiermasz nie odbywał się z powodu pandemii i co za tym idzie obowiązujących obostrzeń.

Piękne wydarzenie przedświąteczne zaplanowano na dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi – 3 kwietnia 2022 roku, w godz od 12:00 do 16:00.

Na plenerowy kiermasz warto było wybrać się zwłaszcza po to, aby znaleźć wszelkiego rodzaju ozdoby świąteczne, wyroby rzemieślnicze, rękodzieło artystyczne, To była sprzyjająca sposobność, aby zdobyć niepowtarzalne podarunki na zajączka wielkanocnego dla najmłodszych oraz najbliższych.

Nie zabrakło małej gastronomi, gdzie oferowano gorącą herbatę, kawę oraz żurek i grochówkę. Idealne produkty rozgrzewające pasujące do aury, która była zamiast wiosenna to zimowa. Ponadto posmakować szło wypieków świątecznych takich jak: ciasteczka maślane, babeczki, jabłecznik.

Wśród kramów wystawców znajdowało się też stanowisko Caritasu oraz Środowiskowego Domu Samopomocy. A także stanowisko charytatywne dla Tymoteusza i Dawida – bliźniaków walczących ze skrajnym wcześniactwem.

Jarmark Wielkanocny w Knurowie, mógł dojść do skutku dzięki współpracy Centrum Kultury Knurów i Urzędu Miasta Knurów.

Chętni, którzy wzięli udział w niedzielnym festynie mogli dogłębnie poczuć wyjątkową atmosferę i magię czasu, który pozostał do świat Wielkiej Nocy.

Relacja: Agnieszka Łyko