15 czerwca 2019 roku na Kompleksie Boisk Wielofunkcyjnych MOSiR w Knurowie, mecze piłkarskie o miano najlepszej drużyny rozegrało 10 zespołów z rocznika 2008, a wszystko to w ramach już kolejnej trzeciej edycji Festynu Piłkarskiego z okazji Dni Knurowa. Zeszłoroczna edycja w której udział wzięło 18 zespołów a same rozgrywki trwały dwa dni, cieszyła się wielkim uznaniem. W tym roku postanowiliśmy zmienić formułę i do udziału zaprosić 12 zespołów.

„Prace nad turniejem trwają kilka miesięcy, i nie inaczej było tym razem. W tym roku postanowiłem zmienić strukturę rozgrywek i do udziału zaprosić okoliczne kluby, z którymi spotykamy się dosyć często- czy to podczas rozgrywek ligowych czy sparingów, a nawet na różnych turniejach w naszym województwie. Do udziału w wydarzeniu zaprosiłem 10 zespołów oraz tak jak zawsze, do gry desygnowałem dwie drużyny złożone z moich podopiecznych. Z racji potrzeby szerokiej kadry, o pomoc poprosiłem trenera Pietraczyka, dzięki któremu mogłem liczyć również na Kamila Kołodzieja, Wiktora Molaka oraz Mateusza Benka. Chłopcy znają się doskonale także bardzo szybko znaleźli wspólny język z moimi zawodnikami” – relacjonuje trener rocznika 2008 APN Knurów Adrian Kasprzyk.

Turniej zakładał grę w systemie grupowym (gr. A i gr. B) – jako pierwszy etap rozgrywek, oraz późniejszy podział na Ligę Mistrzów (miejsca od 1-3) oraz Ligę Europy (miejsca 4-6).

„Niestety konieczna była zmiana systemu rozgrywek, spowodowana rezygnacją z udziału w ostatniej chwili dwóch drużyn. W związku z tym konieczne było sprawiedliwe przegrupowanie jednej drużyny z gr. B do gr. A, i tak oto podczas losowania w obecności wszystkich trenerów wypadło na LKS Gierałtowice. Również trzeba było zmienić kryterium awansu do Ligii Mistrzów, tak więc drużyny które zajęły miejsce trzecie w swojej grupie, stoczyły bezpośredni bój o awans do bardziej prestiżowych rozgrywek”

Część druga turnieju to już znane z nazwy na całym świecie rozgrywki. Zupełnie nowe tchnienie, a wręcz nawet mocne odbicie się od dna zaprezentowali zawodnicy z APN II, którzy w Lidze Europy wygrali 3 z 4 spotkań i ostatecznie zajęli w nich II miejsce a VII w całym turnieju. W Lidze Mistrzów gdzie swoje mecze rozgrywał potencjalny triumfator rozgrywek, walka o tytuł toczyła się do ostatniego meczu.

Podopieczni trenera Adriana Kasprzyka zdecydowanie lepiej spisywali się w defensywie niż w ofensywie, co przełożyło się na bilans bramkowy. Tylko jedna stracona bramka w całym turnieju w 8 spotkaniach(!), i nie zaznanie smaku porażki powinny dać zwycięstwo w całym turnieju, niestety słaba skuteczność pod bramką przeciwnika spowodowała iż gospodarze tego turnieju stanęli na najniższym stopniu podium.

Szczególne gratulacje, oraz słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom, którzy to w ponad 30 stopniowej temperaturze przez kilka godzin dawali z siebie maxa, by zaprezentować się z jak najlepszej strony. Wielkie podziękowania dla trenerów i rodziców, którzy odwiedzili nas tego dnia, oraz dla wszystkich którzy ochoczo pracowali przy organizacji turnieju.

Galeria zdjęć – foto. K.Porembski/ APN Knurów

Więcej zdjęć na stronie: http://mosirknurow.pl

Info: MOSiR Knurów