9 czerwca 2019 roku –  sympatycy piłki nożnej mieli okazję kibicować na Stadionie Miejskim przy ul. Dworcowej 28 w Knurowie.

Tego dnia zorganizowano II Śląskie Mistrzostwa Skrzatów 2019 rocznika 20012 i młodsi.

Otwarcie imprezy rozpoczęto o godz.9:55, następnie w godz. od 10:00 do 15:00 odbył się turniej, a punktualnie o 15:30 rozegrano mecze – rodzice vs dzieci.

Do rywalizacji w turnieju przystąpiło 16 drużyn.

Do rocznika 2011 należały zespoły takie jak: AKS Mikołów, Lukam 2010 Skoczów, Champions Orzesze, Górnik Sosnowiec, Dąb Gaszowice, Orzeł Stanica, Concordia Knurów, Rachowice.

Rocznik 2012 składał się z następujących drużyn: AKS Mikołów, APN Knurów, Bumerang Zabrze, Espaniola, Fotball Pro Bielsko-Biała, Przedszkole Górnik, Orzeł Stanica, Concordia.

Nie zabrakło wszystkiego za co fani kochają piłkę nożną – można było podziwiać wspaniałe gole podczas emocjonujących meczy. Od pierwszego gwizdka rywalizacja była bardzo zacięta, a młodzi piłkarze wkładali całe serca w grę. Choć walka była zacięta, ale jak zawsze przebiegała w przyjaznej atmosferze, dlatego nie zabrakło wspaniałej integracji drużyn.

Pięciogodzinne zmagania sportowe dostarczyły niesamowitych wrażeń ruchowych, sporą dawkę sportowej adrenaliny i pozwoliły w miłej atmosferze spędzić niedzielny dzień. Młodzi sportowcy z ogromną determinacją i chęcią zdrowej rywalizacji reprezentowali swoje drużyny.

A jednak turniej nie wyłonił zwycięzcę, bo nie o to chodziło. Jego główną istotą było pokazanie zdrowej sportowej rywalizacji.

Klasyfikacje rocznika 2011:

VIII miejsce Orzeł Stanica, VII miejsce Concordia Knurów, VI miejsce AKS Mikołów,  V miejsce Champions Orzesze,  IV miejsce Dąb Gaszowice,  III miejsce Rachowice,  II miejsce Górnik Sosnowiec ,  I miejsce Lukam 2010 Skoczów.

Najlepszy zawodnik rocznika 2011 –  Nikola  Gałuszka z Górnika

Najlepszy bramkarz z rocznika 2011 –  Adam Tomana z  Lukam 2010

Król strzelców z rocznika 2011 – Karol Kołodziej z  KS Rachowice

Najlepszy bramkarz z rocznika 2012 – Radosław Brzozowski  z APN Knurów

Spotkanie wzbudziło bardzo duże emocje zarówno zawodników, jak i kibiców drużyn i narastało z każdą minutą.

Podczas II Śląskiego Mistrzostwa Skrzatów 2019 ciekawą propozycją i jednocześnie interesującym przeżyciem –  były mecze rodzice kontra dzieci.

I tak o godz.15:30 na murawie spotkali się rodzice i zawodnicy z rocznika 2006 oraz 20013/2014 i 2011/2012. Pół godziny później zagrał rocznik 2005 oraz 2009/2010. Następnie o godz. 16:30 w starciu piłkarskim uczestniczył rocznik 2004 i rocznik 2008. Ostatni mecz został rozegrany o godz.18:00, w którym grał rocznik 2002/2003  oraz rocznik 2007.

Na kompleksie rekreacyjno-sportowym przy ul. Dworcowej 28, pojawiło się wiele osób, by kibicować sportowcom. Publiczność obserwująca z trybun zmagania drużyn, zagrzewała swoich faworytów do walki okrzykami i oklaskami.

W trakcie wydarzenia, na boisku bocznym były też zorganizowane ciekawe konkurencje, m. in. turbokozak, w którym I miejsce zajął AKS Mikołów ( rocznik 2012), żonglerka, w której wygrał Maciej Mitręga ( Lukam 2010 Sokoczów), przeciąganie liny (rocznik 2011) w którym wygrał zespół Lukam 2010 Skoczów,a z rocznika 2012 Bumerang Zabrze.

Dla wszystkich uczestników Turnieju Skrzatów, Concordia Knurów ufundowała liczne nagrody w postaci: medali, pucharów, dyplomów.

Podczas widowiska sportowego chętni mogli skorzystać ze stoisk gastronomicznych serwujących m.in.: lody włoskie, kiełbasę z grilla, karczek, ciasto.

Ponadto dla wszystkich uczestników przygotowane zostały stoiska z napojami takimi jak:  piwo, sok zimny wyciskane ze świeżych owoców.

Niedzielne popołudnie było także wyjątkowe i niesamowite dla najmłodszych, dla których organizatorzy przygotowali wszystko, co dzieci lubią najbardziej. Na najmłodszych czekały nie lada atrakcje, jak choćby: dmuchańce i fotobudki.

Jednocześnie każdy kto miał ochotę mógł wykonać sobie selfie ze Skrzatem czyli  maskotką – Concordii Knurów.

O wrażenia muzyczne zadbał znany i lubiany zespół The Last Room, proponując słuchaczom odświeżone klasyki z rock n’rollowej półki. Skład zespołu tworzą młodzi i ambitni ludzie, którzy grają od niedawna, ale na scenie knurowskiej pokazali duży profesjonalizm. Młodzi artyści z zespołu The Last Room posiadają mega niespożytą energię i werwę, która udzieliła się wszystkim zgromadzonym.

Konkurs sportowy nie miałby możliwości zaistnieć, gdyby nie organizator całego przedsięwzięcia – Zbigniew Matuszek oraz Adam Czerkies ( Concordia Knurów). Sama impreza stanowi wizytówkę klubu, ale i magnez przyciągający nowych adeptów piłki nożnej.

Relacja: Agnieszka Łyko