Knurów/Hermanowice: GPx Polski w wędkarstwie spławikowym U15 i U20

0
510

       Za nami pierwsze GPx Polski w wędkarstwie spławikowym U15 i U20.

Zawody odbyły się na łowisku Hermanowice, niedaleko Przemyśla.🎣🏆 Mówiąc najogólniej – nie poszło najlepiej. Pogrążył nas pierwszy dzień. Brak znajomości łowiska ale także złe wnioski po treningu zaowocowały [prawie] totalną porażką w pierwszej turze zawodów. Zawiodła komunikacja w zespole ale także postawa Mateusza,☝️ który na fali zwycięstw i sukcesów z poprzedniego sezonu potraktował sobie zawody zbyt lekceważąco.

   Niestety, wyjazd na zawody to w większości ciężka i żmudna praca, godziny pracy, treningów, przygotowań. Po burzy mózgów, mobilizacji zawodnika oraz przy pomocy kolegów (dziękujemy) udało się wypracować odpowiednią taktykę na drugą turę zawodów. Ten wyjazd z pewnością będzie kolejną lekcją, z której wyciągniemy wiele wniosków. Szkoda, bo można było powalczyć o wysoką pozycję i punkty do GPx Polski a tak trzeba będzie sporo odrabiać!

Druga tura pokazała, że było nas stać na wysoką pozycję i jesteśmy przekonani, że gdyby drugi dzień był pierwszym… tak tak, ale jest już za późno. Cóż, ocieramy łzy i walczymy dalej!

Pierwsza tura na 10 miejscu, druga tura na trzecim miejscu. Ostatecznie 13 punktów i 13 miejsce w zawodach. Nie było najgorzej, ale jednak nie o to walczyliśmy… 🥵

Tak przy okazji, łowisko w Hermanowicach to łowisko PZW o statusie No-kill. Zobaczcie, jakie ryby się tam łowi. Powędkować tam to sama przyjemność. W siatkach zawodników meldowały się duże leszcze, piękne karasie oraz nierzadko karpie, które mocno wywijały tyczkami

info: PZW Koło nr 28 Knurów