Knurów: Górnik Zabrze wygrywa XXVIII Turnieju piłkarskim im. Tadeusza Wierciocha

0
625

W sobotni poranek na Kompleksie Boisk Wielofunkcyjnych Orlik rozpoczęła się 28 edycja piłkarskiego Turnieju im. Tadeusza Wierciocha. Coroczna impreza sportowa poświęcona jest pamięci byłego działacza Górnika/Concordii Knurów. Tegoroczną edycję wygrali zawodnicy Górnika Zabrze.

W tym roku wzięli udział piłkarze urodzeni w roku 2008 i młodsi. Oprócz gospodarzy turnieju Concordii Knurów zaproszeni zostali Górnik Zabrze, Unia Bieruń Stary, Akademia Piłki Nożnej Czeladź, 1.FC Katowice, Rekord Bielsko-Biała, MKS Zaborze Zabrze oraz Piast Gliwice. Gliwiczanie jednak nie pojawili się w Knurowie z powodu sytuacji epidemiologicznej w zespole.

Tegoroczna edycja została rozegrana na otwartych boiskach, ale rozpoczęła się z 30 minutowym opóźnieniem ze względu na ośnieżoną murawę po piątkowych opadach. W związku z nieobecnością drużyny Piasta Gliwice organizatorzy postanowili nie dzielić zespołów na grupy i ustalono, że turniej zostanie rozegrany systemem „każdy z każdym” a mecze będą trwały 25 minut.

Z trudnymi warunkami najlepiej poradzili sobie zawodnicy Górnika Zabrze, którzy zajęli pierwsze miejsce wygrywając pięć spotkań i jedno remisując. Na drugim miejscu uplasowali się piłkarze Rekordu Bielsko-Biała, a na najniższym stopniu podium zameldowali się zawodnicy MKS Zaborze Zabrze. Gospodarz turnieju drużyna Concordii Knurów zajęła ostatnie siódme miejsce. Wszystkie zespoły zostawiły sporo sił na murawie, a niektóre spotkania stały na dobrym i wysokim poziomie.

Oprócz pamiątkowych pucharów i dyplomów dla wszystkich drużyn rozdano także nagrody indywidualne. Zawodnikiem turnieju został Jakub Lema z Górnika Zabrze, królem strzelców został Marcin Lis z Rekordu Bielsko-Biała, który sześciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali, a tytuł najlepszego bramkarza zgarnął Filip Pas z Concordii Knurów, który choć często wyciągał piłkę z siatki, to podczas całego turnieju popisał się wieloma świetnymi interwencjami.

Concordia Knurów wystąpiła w składzie: Filip Pas, Mateusz Sawoch, Damian Piotrowski, Alan Mackiewicz, Szymon Szych, Daniel Gurowiec, Alex Dziedzic, Leon Duda, Maciej Gryglak, Maciej Dagil, Kamil Sałata, Gabriel Ziółkowski, Dominik Gurowiec, Szymon Kramarzek, Oskar Pawlik, Jakub Mikucki, Filip Wieczorek, Alex Zakrzewski, Filip Steinke oraz Bartosz Musiolik.

Trener: Adrian Niemczyk

Wyniki wszystkich spotkań XXVIII Turnieju piłkarskiego im. Tadeusza Wierciocha:

Rekord Bielsko-Biała – APN Czeladź 3:0

Górnik Zabrze – Zaborze Zabrze 4:0

Concordia Knurów – 1.FC Katowice 0:0

Unia Bieruń Stary – APN Czeladź 0:2

Rekord Bielsko-Biała – Concordia Knurów 11:1

Górnik Zabrze – 1.FC Katowice 4:0

Zaborze Zabrze – Rekord Bielsko-Biała 0:4

Unia Bieruń Stary – Górnik Zabrze 0:7

Concordia Knurów – Górnik Zabrze 0:4

Unia Bieruń Stary – Zaborze Zabrze 1:1

Rekord Bielsko-Biała – 1.FC Katowice 1:1

APN Czeladź – Concordia Knurów 1:1

Unia Bieruń Stary – 1.FC Katowice 1:2

APN Czeladź – Górnik Zabrze 1:1

Zaborze Zabrze – APN Czeladź 1:0

Górnik Zabrze – Rekord Bielsko-Biała 1:0

Zaborze Zabrze – 1.FC Katowice 3:1

Unia Bieruń Stary – Concordia Knurów 2:0

Concordia Knurów – Zaborze Zabrze 0:4

APN Czeladź – 1.FC Katowice 2:0

Rekord Bielsko-Biała – Unia Bieruń Stary 5:0

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. Górnik Zabrze 16 pkt.
  2. Rekord Bielsko-Biała 13 pkt.
  3. MKS Zaborze Zabrze 10 pkt.
  4. APN Czeladź 8 pkt.
  5. 1.FC Katowice 5 pkt.
  6. Unia Bieruń Stary 4 pkt.
  7. Concordia Knurów 2 pkt.

AW

fot. Agnieszka Łyko