Knurów/Gliwice: Postawa godna naśladowania! – pomoc na wagę… życia.

1
2753

Postawa godna naśladowania!

   Oczywiście nikomu nie życzymy, żeby znalazł się w takiej sytuacji, ale jak już się wydarzy to, żeby miał na tyle szczęścia, aby uzyskać fachową pomoc praktycznie od ręki.

   Że strażacy ratują zawodowo mienie i życie, do tego zdążyliśmy się już chyba mimo wszystko przyzwyczaić. Niestety/albo stety takie sytuacje, zdarzają się również kiedy są po godzinach zawodowej pracy w macierzystej formacji.

   Nienaganną postawą i spełnieniem swojego obowiązku, wykazał się Marcin Trela, na co dzień zawodowo niosący pomoc strażak Państwowej Straży Pożarnej z Gliwic oraz pracujący jako Ratownik Medyczny w knurowskim pogotowiu – informuje nas rzecznik prasowy gliwickiej KM PSP – kpt. Damian Dudek.
   Nota bene, pracujący wcześniej przez 13 lat w JRG PSP Knurów, mieszkaniec Knurowa.

       Przed godziną 10, doszło do zdarzenia drogowego. Na feralnym zakręcie drogi krajowej 78 i ul. Szpitalnej spotkały się w sposób wymuszony dwa pojazdy. Fiat seicento i vw passat. Jednymi z poszkodowanych okazało się ponad 80 letnie małżeństwo, jadące seicento. Pan Marcin nie zważając na nic, profesjonalnie udzielił poszkodowanym pierwszej pomocy oraz wezwał służby pod nr 112. Będą w zasadzie pierwszym na miejscu i praktycznie najeżdżając na zaistniały wypadek.

     W dalsze kolejności przekazał poszkodowanych – Załodze Ratownictwa Medycznego.
82 letnią poszkodowaną odwieziono na oddział ortopedyczny gliwickiego Szpitala, z urazami głowy i kończyn dolnych – opisuje nam pan Marcin.

   Gratulujemy Panu Marcinowi, postawy godnej Strażaka i Ratownika, a jednostką niosącym pomoc, życzymy Samych tak zaangażowanych Pracowników.

Dziękujemy!

 

/arc/

Na miejscu działali:strażacy z JRG PSP Knurów x2, policja oraz ZRM.

 

    W podobnych okolicznościach znalazł się również młody Mieszkaniec Knurowa – Filip. Pamiętacie jego zaangażowanie

Takich ludzi trzeba nam jak najwięcej. Świat będzie bardziej bezpieczny…

Knurów: Jako pierwszy zareagował i pomagał poszkodowanym w wypadku.

 

 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.