InformacjeKnurówSport i rekreacja

Knurów/Gliwice: Kolejny bardzo dobry występ w lidze Szkół i Klubów Śląska rocznika 2010 zanotowali pływacy z TKKF-u Szczygłowice…

Kolejny bardzo dobry występ w lidze Szkół i Klubów Śląska rocznika 2010 zanotowali młodzi pływacy z TKKF-u Szczygłowice. 21 maja na gliwickim obiekcie Olimpijczyk rywalizowało ponad 200 zawodników i zawodniczek w II i III finałowej edycji zawodów.

Klub TKKF Szczygłowice reprezentowali: Maks Ponichtera, Agata Puk oraz Nadia Kozdroń, którzy poprawiając swoje rekordy życiowe wywalczyli równocześnie wysokie lokaty w zawodach. Miejsce na podium wywalczył Maks Ponichtera, stając na najniższym stopniu podium w konkurencji 50m stylem motylkowym.

W klasyfikacji generalnej po sześciu startach Maks Ponichtera zajął 7 miejsce, otrzymując statuetkę przeznaczoną dla 10 najlepszych zawodników cyklu. Agata Puk zajęła miejsce 14, tracąc niewiele do czołowej dziesiątki.