Kolejne spotkanie w sprawie, rozwiązania problemu hałasujących dylatacji na odcinku autostrady A1, nad Moczurami w Knurowie, odbyło się dzisiaj, 15 października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gliwicach.

   Rolę gospodarza spotkania pełniła Wicestarosta Powiatu Gliwickiego – Ewa Jurczyga, wraz z wicedyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – Zbigniewem Szweda. Ponadto obecnymi byli poseł Piotr Pyzik i radny Sejmiku wojewódzkiego Krystian Kiełbasa. Knurów reprezentowała Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Restrukturyzacji i Ochrony Środowiska – Anna Lewandowska oraz najbardziej zainteresowany tematem radny miejski – Andrzej Porada.

   Ustalono konieczność montażu nowych osłon przegród dylatacyjnych na specjalnych poduszkach. Po tym procesie zostanie po raz kolejny zbadany i przeanalizowany problem. Jak wiadomo, nie da się całkowicie wyeliminować hałasu dobiegającego z autostrady. Przynajmniej tego związanego z jej normalną eksploatacją. Koniecznym jednak, jest możliwie jak największa ingerencja w najsłabsze ogniwa, którymi bez wątpienia są metalowe osłony dylatacyjne – jak mówi Andrzej PoradaMam nadzieję, że już w styczniu mieszkańcy odczują wyraźną poprawę i polepszenie jakości życia, na terenach przyległych do wiaduktu. Przy okazji chciałby podziękować mieszkańcom za cierpliwość i wyrozumiałość, która z pewnością była potrzebna ponieważ kilka dobrych miesięcy trwały spotkania, prace i badania, uciążliwego wpływu działalności autostrady na życie mieszkańców.

 

foto: Bogusław Wilk