Knurów: Gizela Kensy-Reginek zakończyła służbę lekarską

0
517

W czwartkowe popołudnie w klubie „Gama” odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Po 55-latach lekarskiej służby na rzecz mieszkańców miasta znany i ceniony pediatra jakim jest Gizela Kensy-Reginek postanowiła zakończyć swoją pracę i przejść na zasłużoną emeryturę.

Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu pojawiły się między innymi władze miasta w osobach Prezydenta Knurowa Adama Ramsa czy Przewodniczącego Rady Miasta Tomasza Rzepy, którzy podziękowali za wieloletnią opiekę medyczną nad mieszkańcami miasta. Pani doktor Kensy-Reginek podzieliła się ze zgromadzonymi gośćmi swoimi wspomnieniami i opowiedziała o swojej karierze lekarza.

Gizela Kensy-Reginek w 2015 roku otrzymała tytuł „Bene Meritus”, przyznawany osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla społeczności powiatu gliwickiego. Nagrodzona ministerialnym odznaczeniem „Za zasługi dla ochrony zdrowia” i „Srebrnym Krzyżem Zasługi” oraz wieloma innymi wyróżnieniami i dyplomami.

Po ukończeniu w 1968 roku studiów w Śląskiej Akademii Medycznej zamieszkała w Knurowie i odtąd pozostaje wierna służbie swoim współmieszkańcom. Po ukończeniu specjalizacji z pediatrii w rybnickim szpitalu leczy kolejne pokolenia dzieci i młodzieży w tutejszych poradniach D i D1. Najpierw pracowała w poradni przy ul. Jagiełły, potem w lokalu przy ul. Batorego, następnie przez wiele lat w nowo wybudowanej placówce przy ul. Kazimierza Wielkiego. Do niedawna służyła już trzeciemu pokoleniu knurowian w poradni przy ul. Dywizjonu 303 (dawna ul. I Dywizji Kościuszkowskiej).

    Gizela Kensy-Reginek zasadniczą pracę przez lata łączyła z dodatkowymi zajęciami. Najpierw była to opieka medyczna w żłobku przy ul. Szpitalnej, potem nad dziećmi w Szkole Specjalnej i Warsztatach Terapii Zajęciowej. Przez wiele lat była też kierownikiem Poradni Higieny Szkolnej. Udzielała pomocy Stowarzyszeniu Cum Amicis w pięknej idei integracji dzieci z Polski i Białorusi. Uczestniczyła w tzw. zielonych szkołach, wyjeżdżała na kolonie i obozy harcerskie, dbając tam o zdrowie ich uczestników.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here