Knurów: Gesanet idzie jak burza

W Knurowskiej Lidze Futsalu drugą z rzędu wysoką porażkę zanotował zespół TKKF Mistral Intermarche. W efekcie tego niedawny lider spadł już na 4. miejsce w tabeli, natomiast ekipa Gesanetu odniosła już 6. z rzędu zwycięstwo i znalazła się tym samym na podium rozgrywek. Pierwsza połowa meczu pomiędzy tymi dwoma zespołami nie zapowiadała tak złego wyniku dla TKKF-u, wręcz przeciwnie, podopieczni Marcina Polywki prowadzili do przerwy 1:0, jednak po zmianie stron i stracie kilku goli całkowicie uszło z nich powietrze.

Bez problemów po 3 punkty sięgnęły drużyny Tritechu i Vibovitu/IPA wygrywając z niżej notowanymi drużynami w rozmiarach dwucyfrowych.

Najwięcej emocji w 10. kolejce przyniosła konfrontacja rytynowanego Bud-Expert Teamu z młodzieżą Best Teamu. Pomimo, że Bud-Expert niemal przez cały mecz prowadził, to ostatecznie obie drużyny pogodził remis. Best Team na 30 sekund przed końcem gry zastosował udany manewr z wycofaniem bramkarza i Dawid Rozental strzałem pod poprzeczkę zapewnił swojej drużynie drugi z rzędu remis. Wart odnotowania jest jeszcze gol dla Best Teamu jednego z ligowych weteranów, Roberta Nowosielskiego. Zawodnik ten strzelił wczoraj swojego 328. gola w lidze, ale pierwszego po 5-letniej przerwie. W tabeli strzelców wszechczasów najstarszy z klanu Nowosielskich zajmuje 5. miejsce.

Kolejne mecze KLF już w najbliższy poniedziałek, a najciekawiej zapowiada się mecz Gesanetu z Vibovitem/IPA.