Serdecznie zapraszamy na galę operetkową z odrobiną muzyki rozrywkowej ARTYŚCI POTRZEBUJĄCYM- rodzinie z Rud Wielkich, poszkodowanej w pożarze.

Kiedy? O Której?

28 marca 2019r., o godz. 18:00

Gdzie?

Dom Kultury Knurów-Szczygłowice

Bilety:

  • 50zł – przedsprzedaż
  • 60zł – w dniu koncertu

                KNURÓW MIASTEM LUDZI OTWARTYCH SERC w tekście Tadeusza Puchałki

Już niedługo bo 28 marca 2019 roku, będziemy świadkami niecodziennego wydarzenia kulturalnego, którego celem tym razem jest pomoc rodzinie z Rud Wielkich poszkodowanej w pożarze. Na scenie  CENTRUM KULTURY – w Szczygłowicach, dzielnicy naszego miasta, staną tego dnia największe gwiazdy muzyki operetkowej, a także rozrywkowej. Nie zabraknie także muzycznych niespodzianek.

Z wielu ust usłyszeć dziś można opinię, że Knurów to nie tylko miasto z węgla i na węglu stojące, ale jest to dzięki otwartości władz miasta, dyrekcji wspomnianego Centrum Kultury, a także dzięki zaangażowaniu lokalnych mediów takich jak Tygodnik Przegląd Lokalny, portale Nasze Miasto czy Iknurów.pl stało się miejscem otwartym na kulturę, a także wszelkiego rodzaju akcje pomocy potrzebującym. Wystarczy spojrzeć na strony naszych portali a także łamy naszego tygodnika, by stwierdzić, że Knurów to miasto koncertów charytatywnych.

Tym razem dzięki spontanicznej akcji i przychylności wielu ludzi, a głównie otwartym sercom artystów, którzy pojawią się na estradzie naszego teatru będziemy mieli okazję zakosztować raz jeszcze, piękna operetki, przenieść się na krótką chwile, (która oby nigdy się nie skończyła), do stolicy muzicalu i operetki. Dzięki artystom najwyższej miary staniemy oczami wyobraźni pośród roztańczonych par w rytm walców Johannesa Strausa, utworów Emmericha Kalmana, Franza Lehara, Paula Abrahama. Już po chwili pochłoną nas bez reszty duety wszech czasów ; „Usta milczą dusza śpiewa” , „Co się dzieje oszaleje”, „ W rytm walczyka”, czy”Myszko, to była piękna noc”. Frywolne, pełne zalotnych spojrzeń pięknych urokliwych artystek postacie, oraz szarmanccy panowie przeniosą nas do świata wspaniałych dzieł takich chociażby jak : „Aria ze śmiechem”. Nie zabraknie także podczas wspomnianej gali popisowych utworów instrumentalnych. Już po chwili, dzieki artystom występującym na scenie, odnajdziemy z pewnością znany  z repertuaru Jana Kiepury;  szlagier „Brunetki blondynki”, który to utwór nuciły nasze babcie, mamy a często wspominamy tą linię melodyczną przecież my sami, wszak mowa jest o kobietach, więc utwór ten żyć będzie do puki istniał będzie świat, a w nim górować nad nami będą kobiety. Niesieni falą miłosnych uniesień, do świata musicalu przeniosą nas duety musicalowe, a wszystko to, przekazane zostanie na najwyższym poziomie. Gala, której za sprawą najwyższej miary artystów, a także dzięki urokowi osobistemu, i niespotykanej pełnej ekspresji grze scenicznej takich gwiazd chociażby jak Kamil Roch Karolczuk, Naira Aywazyan, Adrianna Noszczyk i wielu innych  przeniesie nas w świat piękna muzyki i śpiewu – od wspomnianych znanych dzieł operetkowych, rozrywkę, po poezję śpiewaną, w nowych niezwykle ciekawych aranżacjach. Należy wspomnieć, że wśród znanych gwiazd na scenie knurowskiego Centrum Kultury pojawią się także bardzo młode talenty muzyczne, takie jak Kamila Kania młoda 13 letnia saksofonistka mieszkanka Szczejkowic, uczennica Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych I stopnia w Żorach – klasa prof. Łucjana Brzozy, a także jej koledzy z Łodzi jedenastoletnia Helena Janus – fortepian w klasie pani Jolanty Harasim, oraz Szymon Kropidłowski lat 11  – wiolonczela w klasie pana Konrada Cedzyńskiego. Oboje są uczniami Zespołu Szkół Muzycznych  im. St. Moniuszki w Łodzi.

Jako organizatorzy zapewniamy, że bogactwo tematyczne programu tego koncertu pozwoli państwu na  przeżycie niesamowitych chwil, i moc niezapomnianych wrażeń, a dzięki państwa obecności  i biletom – cegiełkom,  wspomoże rodzinę, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji.  ZAPRASZAMY SERDECZNIE.