Knurów: Gala Concordii Knurów 2021

0
559

W piątkowe popołudnie w budynku Domu Kultury w Knurowie odbyła się uroczysta gala Młodzieżowego Klubu Sportowego „Concordia” Knurów. Podczas uroczystości podsumowano dokonania wszystkich drużyn w każdej kategorii wiekowej oraz wybrano Osobowość Roku 2021.

Gala została ze względów pandemicznych podzielona na dwie części. W pierwszej skupiono się na najmłodszych adeptach futbolu, gdzie w każdym roczniku nagrodzono najbardziej wyróżniających się zawodników. W drugiej natomiast skupiono się na juniorach i drużynie seniorów. Nagrody odebrali zarówno piłkarze jak i trenerzy. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciel Urzędu Miasta w postaci wiceprezydenta Piotra Surówki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie Krzysztof Stolarek oraz prezes Podokręgu Zabrze i wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Jarosław Bryś. Nie zapomniano również o wszystkich sponsorach, którzy mocno wspierają knurowską Concordię.

Rok 2021 w wykonaniu Concordii należałoby podzielić na dwa okresy. Z jednej strony knurowskiej drużynie nie udało się utrzymać w Klasie Okręgowej mimo heroicznej walki piłkarzy. Z drugiej, po degradacji zespół szybko się podniósł i po rundzie jesiennej jest liderem zabrzańskiej A-klasy.

Podczas gali wiceprezes klubu i zarazem trener drużyny seniorów Zbigniew Matuszek przedstawił w liczbach jak wyglądał bieżący rok w wykonaniu Concordii Knurów. Można było się dowiedzieć m.in., że w roku 2021 siedemnaście drużyn zostało zgłoszonych do wszystkich rozgrywek, mogliśmy także poznać liczbę trenujących zawodników w różnych kategoriach wiekowych, nad którymi czuwa 20 trenerów. Przedstawiono także zadania, które zostały zrealizowane w tym roku oraz jakie cele na następne dwanaście miesięcy stawiają sobie władze knurowskiego klubu. Władze Concordii starają się m.in. nawiązać ścisłą współpracę z Górnikiem Zabrze czy utrzymać III edycję Certyfikacji PZPN.

Osobowością Roku 2021 w Concordii Knurów został były zawodnik, trener oraz działacz tego klubu Henryk Skrzypczyk. Wszystkie drużyny w biało-zielono-czarnych barwach zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami oraz kalendarzami ze zdjęciem swojej drużyny na rok 2022. Na zakończenie gali prezes Concordii Mariusz Jankowski złożył świąteczne życzenia wszystkim zgromadzonym oraz osobom, którym knurowska Concordia nie jest obojętna.

AW

Fot. Agnieszka Łyko