99,3% punktów za ostatni finałowy raport z prac nad budową naszego satelity CanSat AGO Knurów-1 daje nam kwalifikację do finałów!!!

Przy średniej ocenie dla 25 zespołów wynoszącej zaledwie 65% i medianie 64% uzyskaliśmy nadzwyczaj dużo punktów. Wszystkie nasze raporty były wysoko oceniane, ale taka ocena to szczyt marzeń Komisja doceniła szczegółowy opis prac nad naszym satelitą oraz jego stopień skomplikowania.

Teraz przed nami finały, które miały się odbyć się na poligonie wojskowym w Nowej Dębie w dniach 26-29 marca. Satelita nasz wraz z 9 innymi zostanie wystrzelony rakietą polskiej firmy Bowman Dynamics na wysokość 3km. Niestety wczoraj dowiedzieliśmy się, że z powodu koronawirusa zostały przesunięte na przełom maja i czerwca. Ale nie ma tego złego co nie wyszło by na dobre – będziemy mieli więcej czasu na przygotowanie się do finałów i dopracowanie satelity.

A jeśli wszystko pójdzie sprawnie i pogoda nie zawiedzie możecie nas dzisiaj zobaczyć w Dzień Dobry TVN około godz. 9:00 podczas bezpośredniej transmisji z lotów testowych naszego satelity, które odbędą się w Knurowie.

 

info:Koło Naukowe Elektroniki i Informatyki w Knurowie