Knurów: Festyn rodzinny przy estradzie plenerowej

0
1294

Dobra muzyka jest uniwersalnym językiem, który mówi bezpośrednio z serca do serca. Muzyka jest doskonałym łącznikiem między pokoleniami i nadaje barwy naszemu życiu w sposób naturalny.

I z tą myślą po raz kolejny mieszkańców Knurowa zaproszono w dniu 25 lipca 2021 roku, na festyn plenerowy do parku usytuowanego pomiędzy ulicami Ogana i 1 Maja.

Piknik na łonie natury to już prawdziwa knurowska tradycja od wielu lat, ze względu na to, że mieszkańcy uwielbiają tego typu zabawy na świeżym powietrzu. Pewnie dla tego, że mogą spędzić miło i przyjemnie czas letni poza domem, a przy okazji wzmocnić więzi i zintegrować się ze społecznością lokalną.

Nie było by dobrej zabawy bez świetnej oprawy muzycznej, ciekawych występów i profesjonalnej konferansjerki, to wszystko można było przeżyć pojawiając się w godz. od 17:00 do 21:00. I trzeba tu od razu nadmienić, że społeczność knurowska tego dnia naprawdę dopisała. Bo każdy kto przybył tego dnia do parku był spragniony normalnego życia, kontaktu z drugim człowiekiem, tego co było przed pandemią.

Na kręgu pod gołym niebem wystąpili: Harmonic, A To My, Iwona & Piotr.

HARMONIC to jeszcze młoda grupa, która na rynku muzycznym zawitała w 2014 roku. Oczywiście młoda nie oznacza niedoświadczona. Zespół składa się z trzech osób, które z muzyką były związane już od dzieciństwa. Alek

Skład zespołu to: Aleksandra i Damian Fojcik z Połomi oraz Roman Jordan (Gołkowice).

Nazwa zespołu to w pewnym sensie synonim szczęścia, radość i muzyki. Tam, gdzie panuje harmonia, tam panują te trzy wyrazy.

Zespół stara się wkładać w swoje występy nie tylko umiejętności, ale też cały swój optymizm i energię. Przekazując tym samym swoim słuchaczom pozytywne emocje.

Piosenki grupy pojawiają się w Radio Piekary, Silesia jak też w telewizyjnej Liście Śląskich Szlagierów i w Szlagierowej Liście. Piosenka Tralla la została Przebojem 2018 Roku Szlagierowej Listy TVS, a utwór Dzisiaj Twoje Święto został Przebojem 2019 Roku Szlagierowej Listy TVS.

Artyści śpiewają w języku literackim. Ich piosenki mają styl popowo-taneczny.

ZESPÓŁ A TO MY na Śląskiej Scenie jest obecny od wielu lat ( od około 2010 roku), medialnie debiutował w 2018 roku. W 2019 roku Duet wydał swój debiutancki krążek Życia rejs.

Grupę, tworzy Grzegorz Kania oraz Aldona Zemła (wokalistka i autorka tekstów). Zespół stanowi kontynuację projektu założonego w Knurowie-Szczygłowicach przez Ojca obecnego Wokalisty (w 1967 roku).

A To My ma w repertuarze zarówno utwory autorskie, jak też coverowe.

Piosenki Zespołu utrzymane są w różnej stylistyce – przeważnie brzmień biesiadnych, jak też muzyki szlagierowej, czy romantycznych ballad. Kompozytorem części utworów, jak też autorem tekstów jest Grzegorz Kania.

Ich utwory są prezentowane w radiu i telewizji: Silesia 96.2,  Fest 100.2,   Piekary 88.7,  Vanessa 100.3, TVS Silesia, TVT.

Kolejnymi artystami, którzy uświetnili knurowskie wydarzenie był duet wokalny IWONA & PIOTR z Knurowa czyli Iwona Kobryń i Piotr Polok. Wokaliści od wielu lat ubarwiają festyny muzyczne w Knurowie, dlatego doskonale są znani mieszkańcom. I tym razem zespół udowodnił , że potrafi włączyć wszystkich do zabawy, nawet najmłodszych. Całkowicie zauroczyli publiczność, nie tylko warsztatem muzycznym, który przygotowali, ale także wyjątkową osobowością i temperamentem.

Główną rolę prowadzenia pikniku muzycznego podjął się kolejny raz, błyskotliwy i diabelsko inteligentny Marek Malarz „Biesiadny”. Konferansjer poprowadził festyn w sposób przemyślany, z dużą dawką pozytywnej energii i z rozbrajającym uśmiechem zapraszał Knurowian do wspólnej zabawy.

Na wszystkich małych imprezowiczów czekały nie lada atrakcje, jak choćby dmuchane zamki, pociąg. Jak zwykle, dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się gry i zabawy, m.in. malowane buziek i malowanie kredą –  temat wakacje.

Organizatorem letniego festynu było Centrum Kultury w Knurowie, zaś inicjatorami okazali się: Włodzimierz Gwiżdż – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gliwickiego, Marian Gruszka– Radny Rady Miasta Knurów.

Relacja: Agnieszka Łyko