FERIE Z BOGIEM czyli wyjazd na narty w Dolinę Aosty we Włoszech.

Już po raz trzeci wyjazd został zorganizowany przez ks. dr Piotra Larysza rezydenta parafii MB Częstochowskiej w Knurowie wraz ze Stowarzyszeniem Organizacji Sportowej „Spanza” działajacej przy szkole salezjańskiej w Oświęcimiu.

To był niezapomniany czas dla każdego. We wspólnym wyjeździe wzięli udział mieszkańcy Knurowa i okolic a także zaprzyjaźnione rodziny ze wspólnotą salezjan. Nie zabrakło również tegorocznych maturzystów, początkujących narciarzy, dzieci oraz profesjonalistów, którzy dzięki wspaniałym warunkom mogli rozwijać prędkości nawet do 100 km/h. Każdy wykorzystał czas najlepiej jak potrafił, a piękno wysokich Alp po stronie Włoch i Szwajcarii pozostanie w pamięci uczestników wyjazdu na długo. Jeszcze dobrze się nie rozpakowaliśmy,a już grupa planuje powtórkę za rok.

Każdego dnia grupa miała okazję uczestniczyć w codziennej Eucharystii prosząc szczególnie o bezpieczną jazdę. Właściciele i obsługa domu rekolekcyjnego diecezji Aosta w miejscowości Valtournenche na wyskoości 1524 m.n.p.m. ugościli nas wspaniale za co byliśmy wdzięczni.

Tegoroczni narciarze mogli podziwiać piękno takich szczytów jak: Plateau Rosa 3480 m.n.p.m.; Matterhorn Glacier Paradise 3883 m.n.p.m. Rothorn 3103 m.n.p.m. Wszyscy cali, zdrowi i bez kontuzji co ważne, wrócili do swoich domów. „W zdrowym ciele, zdrowy duch”

Fot. Sylwester Wnuk.