Knurów: Europejski Dzień Języków Obcych w MSP1

0
437

Dzisiaj w naszej szkole oj działo się, działo zwłaszcza w klasach 4-8, gdzie uczniowie pod czujnym okiem wychowawców klas przedstawiali przygotowane zadania dotyczące wylosowanego kraju w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Uczniowie mieli za zadanie przygotowanie plakatu, który miał zawierać następujące elementy: nazwę kraju, mapę, informacje o stolicy danego kraju, flagę, symbole , słynne budowle oraz powitanie „Dzień dobry/Cześć”. Kolejnym zadaniem było przygotowanie tradycyjnych potraw z podaniem nazwy i jej składników oraz informacji z jakiej okazji jest spożywana. Następnym elementem ocenianym przez komisję był wystrój sali lekcyjnej. Ostatnim punktem było przebranie się w stroje kojarzące się z wylosowanym krajem.

Inwencja twórcza była przebogata i nie znała granic. Były tańce, mobilne gazetki, prezentacje, bogate menu!!!!,piękne dekoracje, makiety, jednolite stroje łącznie z wychowawcami klas, flaga Anglii zrobiona z korków itp. Zawitała do nas sama królowa Elżbieta II, Sherlock Holmes, Ivan Mládek (Jozin z Bazin) oraz Rowan Atkinson jako Jaś Fasola.

Komisja w składzie: pani Katarzyna Machnik, Zuzanna Kowal i Barbara Starek, gdy zawitała do Francji, Grecji, Czechów, Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Anglii, Portugalii, Włoch miała trudny orzech do zgryzienia. Wyniki i nagrody już wkrótce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. A jest na co popatrzeć.

Dziękujemy wszystkim, którzy tak bardzo zaangażowali się w realizację tego przedsięwzięcia. Brawo uczniowie, brawo rodzice!!!!

info: MSP 1