Jest początek roku. A to oznacza, że karnawał rozpoczął się na dobre. A karnawał to świetny czas na imprezy muzyczne.

Wielbiciele śląskich szlagierów mieli niebywałą okazję zetknąć się ze wszystkimi odcieniami tego rozrywkowego gatunku w niedzielę – 19 stycznia 2020 roku.

Wyjątkowy koncert pod patronatem Radia Silesia, został zorganizowany z wielkim rozmachem w Domu Kultury w Knurowie-Szczygłowicach, w godz. od 16:00 do 19:00.

W ramach wydarzenia na scenie knurowskiej wystąpili popularni artyści śląscy, którzy brylują nie tylko na estradach śląskich, ale polskich.  Jak wiadomo, śląska scena muzyczna to prawdziwa kopalnia talentów i różnorodnych gatunków. O tej wyjątkowości mogli się przekonać wszyscy uczestniczący w imprezie.

Na ucztę w klimacie śląskim zaprosili Janina Libera i Wiktor Trojanowski czyli Duo Retro, którzy zaprezentowali swoją nową płytę „ Tęczowy most”.

Oboje doskonale już znani na śląskim rynku muzycznym i nie tylko, tym razem postanowili scalić siły jako Duo Retro. Tandem to połączenie doświadczeń wokalnych i estradowych. Przekrój repertuaru i jego charakter dotyczy piosenek w stylu retro, młodzieżowych i biesiadnych. W większości na koncertach zespół bazuje na własnych kompozycjach.

Niedawno miała miejsce premiera płyty Duetu Duo Retro. Właśnie z tego krążka pochodzi utwór „Tęczowy most”, który od dłuższego czasu podbija rozgłośnie radiowe. To piosenka utrzymana w stylistyce z pogranicza szlagierów i ballady, utrzymany w dosyć wolnym tempie, tradycyjnie zaaranżowany. Wokale Janiny i Wiktora dobrze współbrzmią. Tekst piosenki jest dosyć poetycki, ale też z pewnym przesłaniem – opowiada o miłości, szczęściu jakie niesie, ale też o tym, że nie można bawić się uczuciami. Kompozytorem jest Wiktor Trojanowski, autorką tekstu oczywiście Janina Libera.

W prawdziwej karuzeli muzycznej widzowie mieli też okazję rozkoszować się do woli występami takich wielkich gwiazd śląskiej sceny jak: Karpowicz Family (Zbigniew Karpowicz), Jolanta i Jacek Kierok, Jolanta Golik, Teresa Walerjańska, Zespół Nas Troje (Pawlo Nastroje),  Zespół New For You czyli Andrzej Skaźnik.

Główną rolę prowadzenia imprezy w Domu Kultury Knurów-Szczygłowice przejął, błyskotliwy  i piekielnie inteligentny Marek Biesiadny. Konferansjer, a także prezenter telewizji regionalnej TVS – Marek Malarz z Knurowa pseudonim Biesiadny oprócz tego, że poprowadził imprezę w sposób taktowny,  kreatywny i z czarującym uśmiechem na twarzy, to również zaprezentował się szerszej publiczności jako doskonały piosenkarz.

Każda minuta koncertu zachwycała wszystkich słuchaczy muzyczną jakością i dawką przekazywanych ze sceny emocji, a także wyjątkową osobowością i temperamentem gości. Ta magia muzyczna była niezwykłą ucztą artystyczną, gdzie wszystkie zmysły widowni zostały zaspokojone.

Dlatego publiczność, która wypełniła widownię do ostatniego miejsca, na koniec imprezy zgotowała artystom kilkuminutową owację.

Trzy godzinna biesiada minęła jak z bicza strzelił, ale z pewnością na długo w sercu i pamięci zostanie miłośnikom śląskich przebojów.

Relacja: Agnieszka Łyko