KnurówSport i rekreacja

Knurów: Drugi mecz półfinałowy Pucharu Prezydenta Miasta Knurowa w futsalu

W piątek wieczorem rozegrany został drugi mecz półfinałowy Pucharu Prezydenta Miasta Knurowa w futsalu, w którym spotkały się drużyny Bud-Expert Teamu i TKKF Mistral Intermarche.

Mecz 4. i 5. drużyny Knurowskiej Ligi Futsalu zapowiadał się jako wyrównany pojedynek i tak było w pierwszej połowie meczu. Po 10 minutach wzajemnego badania się TKKF wyszedł na prowadzenie po strzale Krzysztofa Przydatka. W odpowiedzi Bud-Expert Team od razu podkręcił tempo i raz po raz zaczął zagrażać bramce TKKF. Po kilku niewykorzystanych przez Bud-Expert Team sytuacjach w sukurs rywalowi przyszli sami piłkarze TKKF-u, z których jeden przed własnym polem karnym wdał się w drybling z Przemysławem Jędrzejczakiem. Najlepszy strzelec ligi tylko czekał na taką okazję i odebrał piłkę rywalowi, po czym celnym strzałem wyrównał na 1:1. Do końca pierwszej części gry to Bud-Expert Team sprawiał lepsze wrażenie, ale brakowało mu skuteczności.

Druga połowa zaczęła się dobrze dla drużyny Piotra Rolnika, która po trafieniu Krystiana Boronia wyszła na prowadzenie, po czym przez następne 10 minut wynik pozostawał bez zmian. W tym okresie gry TKKF dążył do wyrównania, ale to pod jego bramką bardziej pachniało golem. Wreszcie w 32. minucie wspomniany Przemysław Jędrzejczak strzałem z ostrego kąta zaskoczył Pawła Ignasiaka i było 3:1. Chwilę później Kamil Gruszkiewicz podwyższył prowadzenie, a Patryk Majorczyk ustalił wynik meczu na 5:1. TKKF próbował jeszcze w końcówce gry z lotnym bramkarzem, ale nawet nie stworzył sobie groźniejszych sytuacji do zdobycia gola. Ostatecznie Bud-Expert Team odniósł zasłużone zwycięstwo i w finale zagra z Best Teamem.

Poniżej program meczów finałowych Pucharu Prezydenta Miasta Knurowa w futsalu.