Knurów: Dni Knurowa 2022- Sylwia Lipka oraz Dawid Kwiatkowski

0
320

Warunki atmosferyczne wprost wymarzone – piękne, pogodne, niebieskie niebo oraz wolno sunące puszyste baranki, działające na wszystkich uspakajająco.

Słońce prażące niemiłosiernie, ptaki ćwierkające ptasie serenady, siedzące w cieniu gałęzi, niewielki powiew wiatru kołyszący wierzchołki drzew.

W takiej cudownej scenerii mieszkańcy Knurowa mieli okazję uczestniczyć w urodzinach swojego miasta, które przypadło na 18 czerwca 2022 roku.

Dni Knurowa zostały zorganizowane w Parku przy ul. Floriana Ogana.

Organizatorzy (Centrum Kultury w Knurowie przy wsparciu Urzędu Miasta w Knurowie) wszystko dobrze przemyśleli, idealnie przygotowali i perfekcyjnie zrealizowali. Jednym słowem plan działania został dopięty na ostatni guzik, by mieszkańcy byli zadowoleni z udziału w evencie.

W sobotnim wydarzeniu rozbrzmiewała muzyka wykonywana na żywo – współczesna, wesoła, łatwo wpadająca w ucho, czasami mocniejsza w brzmieniu czyli taka muzyka jaką knurowianie uwielbiają słuchać i przy tym świetnie się bawić.

Pierwszą „perełką” muzyczną okazał się występ młodej wokalistki – Sylwii Lipki.

Kim jest Sylwia Lipka – to polska piosenkarka, wideoblogerka i prezenterka telewizyjna.

Artystka jest doskonale znana lokalnej publiczności, bo do niedawna wychowywała się w Knurowie.

W 2015 roku debiutowała singlem „Masz to coś”, a  1 lipca 2016 wydała album pt. „Szklany sen”. Za dwa single z płyty, „Zapomnieć chcę” i „Zobacz”, odebrała status złotej płyty.

Zsiadała w jury krajowych eliminacji do 15. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2017 roku.  W tym samym roku wydała album pt. Fala/Wave, na który nagrała piosenki w dwóch wersjach językowych: angielskim i polskim. Za album odebrała certyfikat złotej płyty.

Trzecią płytę pt. „Wbrew pozorom” wydała w 2019 roku.

W 2020 uczestniczyła w 11. edycji programu rozrywkowego Polsatu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, w parze z Rafałem Maserakiem zajęła czwarte miejsce. W związku z zakażeniem koronawirusem musiała przerwać udział w programie w dziewiątym odcinku.

Sylwia Lipka w czasie występu w Knurowie umiała stworzyć niezwykły nastrój, przekazać dobrą energię i magię płynącą wraz z dźwiękami  jej wielkich hitów.

Potrafiła z niesamowitą lekkością i naturalnością pokazać swój niebywały talent. Swym oryginalnym układem, rytmem i werwą wzbudziła prawdziwy zachwyt wśród publiczności.

Kolejną „Wielką Gwiazdą” tegorocznego święta Knurowa, na którą z niecierpliwością wszyscy czekali był występ Dawida Kwiatkowskiego –  jednego z najpopularniejszych wokalistów młodego pokolenia.

Dawid to nie tylko piosenkarz, ale tez autor tekstów, kompozytor i osobowość telewizyjna. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy. Artysta wykonuje piosenki z gatunku pop. Kwiatkowski jest obecnie czołową postacią rodzimej popkultury. Z uwagi na rozpoczęcie kariery w młodym wieku oraz publikowanie swojej wczesnej twórczości w serwisie YouTube, często nazywany jest polskim Justinem Bieberem.

Ponadto udziela się charytatywnie. Wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W 2017 zwyciężył w charytatywnym odcinku teleturnieju Familiada, a otrzymany czek przekazał Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Bogumiłku.

Dawid Kwiatkowski posiada ogromną rzeszę wielbicielek i wielbicieli, którzy pojawiają się na wszystkich koncertach i wydarzeniach z nim związanych. Tym razem grupa fanów też przyjechała za im do Knurowa.

Jego występ na knurowskiej scenie był totalnie magiczny, bo wszystko brzmiało jak w zegarku. Każdy dźwięk, wokal, energia łączyło się tworząc coś niesamowitego i niepowtarzalnego.

Piosenkarz stworzył piękne widowisko, wprowadzając wszystkich w dobry nastrój. Oczarował każdego swoją młodą witalnością, pozytywną energią i profesjonalizmem. Publiczność z zaciekawieniem i podziwem przyglądała się jego popisom wokalnym na scenie.

W jego repertuarze nie brakło eksplozji różnych przestrzeni muzycznych od mocnych, rytmicznych brzmień po liryczne utwory. Dzięki temu ciekawe było doświadczenie publiczności, która doskonale się tego dnia bawiła. Fani śpiewali razem z nim, kołysali się w rytm muzyki oraz każdą nutę i każde słowo przeżywali tak samo jak Dawid.

Dopełnieniem części artystycznej były również różnego rodzaju atrakcje, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Najmłodsi goście mogli bez obaw skorzystać ze wszystkich uciech Parku Rozrywki, tj. dmuchańców. Podczas zabaw młodym uczestnikom imprezy plenerowej do wieczora nie schodził uśmiech z twarzy.

Nie zabrakło też stoik rozstawionych wokół estrady oferujących dla dzieci różnego rodzaju zabawki, balony, maskotki.

Tradycyjnie, jak co roku na urodzinowej akcji można było wielu rzeczy spróbować i posmakować. Kto zgłodniał, mógł posilić się np. grillowaną kiełbaską, karkówką czy szaszłykami, hamburgerem, zapiekanką albo skosztować innych rarytasów przygotowanych przez punkty gastronomiczne.

Chętni mogli oprócz tego zjeść gofry, watę cukrową, popcorn, lody i  ugasić pragnienie zimnymi napojami, a smakosze złotymi trunkami.

Spragnieni czegoś „innego” mogli skorzystać z pokazu na kręgu przy ul. 1 maja 7 gdzie Koło Naukowe Elektroniki i Informatyki w Knurowie prezentowało swoje osiągnięcia np. łazik, który zwiedzał i testował okolice pracowni. To była pierwszorzędna propozycja zarówno dla dużych i małych uczestników imprezy.

Sobotnia uroczystość urodzinowa Knurowa dostarczyła biesiadnikom dużo emocji, wiele atrakcji i jeszcze więcej dobrej zabawy. Wydarzenie nie tylko pozwoliło się zrelaksować, ale również zostawiło po sobie mnóstwo niezapomnianych wspomnień, które będą mieszkańcom towarzyszyć przez długi czas. A to wszystko udało się zrealizować gładko i przyjemnie, dzięki sprzyjającej aurze, która tego dnia nie zawiodła knurowian.

Relacja: Agnieszka Łyko

Z drona koncert Sylwii Lipki:

Z drona koncert Dawida Kwiatkowskiego: