Knurów: Deser literacki – Ptaki Górnego Śląska prezentacja fotografii Aleksandry Sokół w Miejskiej Bibliotece Publicznej

0
487

Miejska Biblioteka Publiczna w Knurowie zaprosiła miłośników fotografii przyrodniczych na spotkanie z pasjonatką ptaków Aleksandrą Sokół.

Otwarcie wyjątkowej wystawy pt. „Ptaki Górnego Śląska” odbyło się w piątek (6 maja 2022 roku), o godz. 16:00.

Aleksandra Sokół to edukatorka przyrodnicza z Górnośląskiego Koła Ornitologicznego. Jej wielką miłością i pasją są ptaki żyjące w naszym otoczeniu. W trakcie spacerów z ukrycia obserwuje życie skrzydlatych istot i za pomocą aparatu fotograficznego je uwiecznia. Znakomite ujęcia swoich skrzydlatych milusińskich tak wykonała, że wyglądają niczym żywi.

Ornitolożka w czasie swojej bardzo nietuzinkowej prelekcji stworzyła przyjemną atmosferę. W interesujący sposób opowiedziała o fascynacji do ptaków oraz zrelacjonowała ile czasu poświęciła na obserwację przyrody i ile serca w to włożyła.

Autorka wystawy dała z siebie wszystko, aby zaprezentować piękno podniebnych stworzeń. Można było obejrzeć z bliska kadry z różnymi ptakami takimi jak: bażant, kulczyk modraszka, pustułka, zimorodek, szpak, czapla siwa i wiele, wiele innych.

Niebywale wydarzenie było strzałem w dziesiątkę, bo przybyło mnóstwo gości, którzy kochają środowisko przyrodnicze. Pojawiły się także osoby, które znają osobiście Panią Aleksandrę Sokół, jej znajomi, przyjaciele i rodzina.

„Deser literacki” z Aleksandrą Sokół jak sam tytuł wskazuje nie tylko była to wspaniała uczta dla oczu, ale też dla podniebienia. Po prelekcji goście mogli do woli podyskutować z panią Aleksandrą o jej ciekawym hobby przy wybornym ciastku i aromatycznej kawie.

Jak biblioteka to wiadomo, że i informacja o książkach. Dlatego podczas spotkania była możliwość poznania autorów piszących o ptakach oraz przyjrzenia się pozycjom książkowym i ilustracjom, w których one występują.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa NPRCz 2.0 na lata 2021-2025.

Organizator tej inicjatywy to Centrum Kultury w Knurowie przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury i Akademii Danego Słowa – Dziennika Społecznika.

Ta niezwykła ekspozycja będzie dostępna dla widzów przez jakiś czas, w godzinach funkcjonowania biblioteki.

Chętnych serdecznie zapraszamy!

Relacja: Agnieszka Łyko