Knurów: Concordia kończy udany sezon

0
143

Przed Concordią Knurów został do rozegrania jeszcze jeden ligowy pojedynek w sezonie 2021/2022. Podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka, którzy są już pewni awansu do Klasy Okręgowej podejmą na własnym stadionie w najbliższą sobotę przedostatnią drużynę w ligowej tabeli czyli Walkę Zabrze.

Drużyna z zabrzańskiej dzielnicy Makoszowy po trzech latach gry w A-Klasie jest bliska spadku do niższej klasy rozgrywkowej. Walka Zabrze w 29 kolejkach zdobyli zaledwie 18 punktów wygrywając sześć meczów i aż dwadzieścia trzy razy schodzili z boiska pokonani. Ciekawostką jest fakt, że drużyna z Zabrza jest bezkompromisowa – ani razu w tym sezonie w ich spotkaniach nie padł wynik remisowy. Największym mankamentem piłkarzy Walki jest słaba gra w obronie. Zabrzański bramkarz wyjmował piłkę z siatki już 124 razy, co daje średnio 4,3 straconych bramek na mecz. Gorszą statystyką może „pochwalić” się tylko defensywa Zrywu Radonia, która pozwoliła sobie strzelić aż 247 bramek (8,5 goli na mecz!).

Piłkarze Concordii w tym sezonie osiągnęli swój cel – awans do Klasy Okręgowej stał się faktem już w 27 kolejce. Przed podopiecznymi trenera Zbigniewa Matuszka jest jeszcze jedno zadanie do wykonania. Knurowscy piłkarze mogą zakończyć sezon z kompletem zwycięstw na własnym boisku. Żadna z drużyn biorąca udział w rozgrywkach zabrzańskiej A-Klasy w sezonie 2021/2022 nie może pochwalić się takim wyczynem.

Sobotni mecz to także kolejna szansa występu dla wyróżniających się juniorów Concordii Knurów w rozgrywkach seniorskich. Z pewnością kilku z nich dostanie swoje minuty w ostatnim meczu sezonu z Walką Zabrze.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 15:00.

Concordia Knurów – Walka Zabrze

Sobota, 11 czerwca – godzina 14:45

Stadion Miejski w Knurowie – Dworcowa 28

Bilety: 5zł

AW