InformacjeKnurówSport i rekreacja

Knurów: Concordia Knurów szykuje się do obchodów jubileuszu 100-lecia istnienia

5 sierpnia bieżącego roku Concordia Knurów będzie świętować jubileusz 100-lecia swego istnienia. Klub, który w przeszłości rywalizował na różnych szczeblach rozgrywkowych także jako „Górnik” zapisał się w historii knurowskiego sportu złotymi zgłoskami. Przyczynił się do rozwoju i krzewienia kultury fizycznej oraz wychowywania młodzieży w naszym mieście. Przez 100 lat miał ogromny wpływ na kilka pokoleń sportowców, którzy osiągnęli wiele pięknych wyników w rywalizacji sportowej. Niektórzy z nich dostąpili zaszczytu reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej z orzełkiem na piersi dostarczając przy tym kibicom oraz sympatykom wiele pozytywnych emocji.

Właśnie z tej okazji władze Concordii Knurów przygotowują szereg atrakcji i wydarzeń. W czerwcu odbędzie się miedzy innymi uroczysta gala w knurowskim kinie „Scena Kultura” oraz zaplanowano spotkanie towarzyskie pomiędzy pierwszą drużyną Concordii Knurów a ekstraklasowym Górnikiem Zabrze z Lukasem Podolskim w składzie. Według nieoficjalnych jeszcze informacji bardzo możliwe, że oprócz sparingu z 14-krotnym mistrzem Polski zostanie zorganizowany także Mecz Wychowanków, w którym wezmą udział między innymi bracia Dariusz i Jerzy Dudek oraz Łukasz i Rafał Wolsztyńscy. Ponadto, na Stadionie Miejskim w Knurowie będzie miał miejsce kolejny turniej skierowany do najmłodszych adeptów futbolu czyli Śląskie Mistrzostwa Skrzatów.

Od kilku dni trwa również przedsprzedaż książki jubileuszowej opowiadającej o historii klubu. Autorami ten publikacji są Franciszek Podsiadły oraz nasz redakcyjny kolega czyli Ariel Wojdowski. Jak twierdzą twórcy, w książce czytelnicy znajdą między innymi informacje nigdzie wcześniej nie publikowane oraz archiwalne jak i aktualne zdjęcia. Główną bazą, na której opierali się autorzy były przepastne klubowe kroniki przez lata pielęgnowane za sprawą Leona Sokoła, Józefa Wróblewskiego czy Zygmunta Wierciocha.

– „Gdy otrzymałem propozycję napisania książki z okazji jubileuszu 100-lecia Concordii Knurów, byłem tym faktem bardzo zaskoczony, ale także zaszczycony i wyróżniony. Postanowiłem podjąć wyzwanie i dzięki wsparciu Franciszka Podsiadłego w ciągu trzech miesięcy powstała 300-tu stronicowa opowieść o knurowskim futbolu.” – mówi Wojdowski – „Staraliśmy się w naszej publikacji przedstawić jak najwięcej faktów na podstawie rzetelnych informacji, historycznych fotografii, dokumentów klubowych, artykułów prasowych czy tabel, by każdy czytelnik mógł zaznać miłej nostalgii i zrozumieć, że Concordia to klub z naprawdę bardzo bogatą historią. Mam nadzieję, że nasza książka przypadnie potencjalnym odbiorcom do gustu” – dodaje.

Trwa już przedsprzedaż książki o 100-letniej historii Concordii Knurów, która wkrótce zostanie wydana. Koszt jednego egzemplarza wynosi 99,99zł. Jak można ją zamówić? Podpowiadamy!

  1. Wpłata na konto: 57 2530 0008 2007 1025 7453 0005
  2. Odbiorca przelewu: Concordia Knurów
  3. Tytuł przelewu:

Imię i nazwisko (w przypadku odbioru własnego)

lub

Imię i nazwisko oraz adres (w przypadku wysyłki książki należy doliczyć koszt dostawy – 20 zł)

O możliwości odbioru książki lub jej wysyłce klub będzie informował za pośrednictwem swojego profilu facebookowego.

Fot. Concordia Knurów