Knurów: Chory na Sukces – spektakl kabaretowy

0
984

W dniu 13 maja 2018 roku, o godz. 18:00 Dom Kultury w Knurowie-Szczygłowicach zaprosił mieszkańców na wyjątkowy spektakl kabaretowy pt. „ Chory na sukces”.

Jest to satyra na powszechną wokół tandetę i bufonadę, które to cechy dotyczą nie tylko artystów, ale też innych, ważnych dla naszego życia środowisk.

Scenariusz i teksty piosenek do „Chory na sukces” napisał Tomasz Jemioła, adaptacje scenariusza przygotował Stefan Friedmann, zaś muzykę skomponował Mariusz Telicki.

Znakomita zabawa, nie pozbawiona refleksji w towarzystwie wyśmienitych aktorów.

W sztuce wystąpili: Michał Wiśniewski – polski wokalista, autor tekstów, lider grup: Ich Troje, Troje, Red Head oraz projektów Spooko i Renia Pączkowska. Założyciel Polskiego Związku Pokera.

Krzysztof Hanke – słynny Bercik z serialu „Święta Wojna” i lider śląskiego kabaretu „Rak”. Poza sceną jest zapalonym żeglarzem z sukcesami. W 2015 roku przepłynął na jachcie wraz z przyjaciółmi cały Ocean Atlantycki.

Piotr Pręgowski – mistrz drugiego planu i epizodu, którego talent dostrzegło wielu znanych rezyserów filmowych i teatralnych (grał w filmach „Barwy Ochronne”, „Nie Zaznasz Spokuju”, „Polskie Drogi”, „Akcja Pod Arsenałem”, „Zmiennicy” a ostatnio w serialu „Ranczo”).

Tadeusz Ross – słynny Zulu Gula z najbardziej znanego sit-com`u lat 90. To był prawdziwy ewenement w historii programów telewizyjnych. Każdy odcinek trwał zaledwie 10 minut a oglądalność wynosiła 65 % ogółu widzów. Był to rekord wśród programów.

Spektakl „Chory na Sukces” jest zabawną próbą ukazania postaci celebryty, którego gra Michał Wiśniewski. Chce on wyjść naprzeciw plotkom i próbom ośmieszenia – jak twierdzą niektórzy – jego narcyzowatej osobowości. W tym celu tworzy na scenie postać zarozumiałego i przekonanego o swej wielkości bufona po to, żeby dać dowód na posiadany do siebie dystans i zdyskontować to, co się o nim niesłusznie mówi.

Pomagają mu w tym czołowi polscy artyści kabaretowi: Krzysztof Hanke, Piotr Pręgowski i Tadeusz Ross, którzy żartują sobie z idola, na wszelki możliwy sposób mu się podlizując, a jednocześnie robiąc z niego idiotycznego celebrytę.

W trakcie akcji widzowie usłyszeli też piosenki, które świetnie wpisują się w otaczającą nas rzeczywistość i dotykają spraw, które są nam wszystkim bliskie.

W dzisiejszych bardzo skomplikowanych czasach dobrze jest znaleźć przerwę na uśmiech i chwilową beztroskę. Taką doskonałą formą relaksu okazał się właśnie wystawiony w sali widowiskowej w Knurowie-Szczygłowicach spektakl „ Chory na sukces”.

Aktorzy doskonale wcielili się w role bohaterów komedii i bawili publiczność od początku, aż do końca. Oczarowali wszystkich swoją życzliwością, profesjonalizmem i witalnością. Dlatego widownia była pod wielkim wrażeniem wystawionej sztuki i z przyjemnością, a także z zapartym tchem obejrzała cały spektakl, nagradzając artystów gromkimi brawami.

Relacja: Agnieszka Łyko