Knurów: Charytatywny bieg dla Marcina Łowickiego

0
315

W dniu 28 maja 2022 roku odbył się spontaniczny bieg charytatywny. Start rozpoczął się o godz. 11:00 przy Kąpielisku „Leśne Zacisze”, natomiast trasa 5 km wiodła przez las Zacisze.

W wydarzeniu mogli wystartować nie tylko biegacze, ale też chodziarze, kijkarze i rowerzyści, a nawet spacerowicze.

Na miejscu znajdowała się puszka, gdzie każdy mógł wrzucić dowolny datek dla Marcina Łowickiego, w zamian za to ofiarodawca otrzymał od organizatorów pyszny napój.

Marcin Łowicki to poszkodowany górnik, który 1 marca 2022 roku w KWK „Knurów-Szczygłowice” Ruch „Knurów” uległ wypadkowi. Pan Marcin to pracownik pierwszego oddziału Górniczych Robót Przygotowawczych, wypadek miał miejsce na poziomie 850 metrów pod ziemią.

Marcina Łowickiego zabrał helikopter do Centrum Urazowego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu w Sosnowcu, w którym przeszedł operację i dwa miesiące spędził na oddziale intensywnej terapii.

Obecnie czterdziestojednoletni pracownik Jastrzębskiej Spółki Węglowej z Knurowa jest na turnusie rehabilitacyjnym w specjalistycznej klinice w Krakowie pod okiem dobrych specjalistów, którzy robią wszystko by było lepiej. Marzeniem rodziny jest żeby Marcin wrócił do domu, ale najpierw należy walczyć o sprawność i jego zdrowie. Niestety koszty rehabilitacji przekraczają możliwości finansowe rodziny.

W biegu charytatywnym uczestniczyli: Klub Biegaczy Orły z Knurowa, Zatyrani Pilchowice, Klub Leniwych Biegaczy, delegacja juniorów reprezentująca Concordię Knurów, młodzież z OSP Knurów, a także wszyscy chętni mieszkańcy Knurowa i okolic.

Każdy biegacz po ukończeniu trasy otrzymał zdrowy poczęstunek w postaci polskiego smakowitego jabłka.

Cała zebrana kwota zostanie przekazana na rehabilitację i leczenie Marcina Łowickiego.

Organizatorem tego wydarzenia był Klub Biegacza Orły z Knurowa.

Relacja: Agnieszka Łyko