KnurówNewsy

Knurów: Budżet Obywatelski – Dzień Dziecka w parku miejskim i Defibrylatory AED

Knurów: Budżet Obywatelski – Dzień Dziecka w parku miejskim i Defibrylatory AED

Czas przedstawić kolejne projekty, które zostaną wkrótce poddane głosowaniu podczas V edycji Budżetu Obywatelskiego. W kolejnej odsłonie akcji promocyjnej zaprezentujemy Państwu dwa projekty: twardy i miękki autorstwa Katarzyny Olszowy-Wojdowskiej.

Mieszkanka Knurowa w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłosiła projekt z kategorii „twardy” pod nazwą „Defibrylatory AED do ratowania życia”. Zakłada on zakup skomputeryzowanych urządzeń, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi zarówno osoby z wykształceniem medycznym, jak i bez niego przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia. Defibrylatory AED docelowo mają być umieszczone w miejscach często odwiedzanych przez mieszkańców takie jak: szkoły podstawowe, centra przesiadkowe czy na Stadionie Miejskim w Knurowie.

Pani Katarzyna złożyła jeszcze jeden projekt z kategorii „miękki”, który także został pozytywnie zaopiniowany. „Dzień Dziecka w parku miejskim im. dr Floriana Ogana” – celem projektu jest organizacja imprezy integracyjnej dla mieszkańców zorganizowanej w okresie Dnia Dziecka. Podczas imprezy zostaną zorganizowane konkursy z nagrodami dla wszystkich uczestników oraz atrakcje dla najmłodszych m. in. gry, zabawy, animacje, dmuchana zjeżdżalnia, stoisko z watą cukrową, lodami, popcornem, napojami oraz poczęstunek z grilla.

Aby zagłosować na projekty autorstwa Katarzyny Olszowy-Wojdowskiej należy wybrać pozycję nr 2 w kategorii Projekty „Twarde” i pozycję nr 1 w kategorii Projekty „Miękkie”. Głosowanie odbędzie się w terminie od 29 sierpnia do 11 września. Wyniki do publicznej wiadomości zostaną podane do 23 września.

————-

Jeśli jesteś autorem któregokolwiek projektu tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego i chciałbyś przedstawić swój pomysł szerszemu gronu odbiorców prosimy o kontakt wysyłając maila na adres a.wojdowski@iknurow.pl lub wyślij wiadomość prywatną za pośrednictwem facebooka https://www.facebook.com/iknurow/.

————-

Budżet Obywatelski to wydzielona część budżetu miasta Knurów, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy. Jego celem jest możliwość bezpośredniego decydowania przez mieszkańców Knurowa o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu miasta. Dzięki niemu każdy uprawniony knurowianin ma realną szansę zrealizować własne pomysły oraz zmienić wizerunek swojego otoczenia. W procesie budżetu obywatelskiego może uczestniczyć każdy mieszkaniec Miasta Knurów.

Więcej informacji na temat Budżetu Obywatelskiego:
https://www.knurow.budzet-obywatelski.org/

AW