Knurów: Bolesny początek przygotowań Concordii do nowego sezonu

0
413

Dwa spotkania, 13 straconych bramek i ani jednej strzelonej – tak przedstawia się bilans na początku przygotowań knurowskiej Concordii przed startem sezonu 2022/2023. Podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka otrzymali bolesną lekcję futbolu ze strony MKS-u Myszków i Iskry Pszczyna przygrywając z nimi spotkania towarzyskie odpowiednio 0:7 i 0:6.

Piłkarze Concordii Knurów we wtorek 12 lipca wznowili treningi przygotowując się do nowego sezonu. Przed startem rozgrywek zaplanowano sześć gier kontrolnych z czego w minionym tygodniu rozegrano dwa z nich. Pojedynki z czwartoligowym MKS-em Myszków i występującą w Klasie Okręgowej Iskrą Pszczyna knurowianie przegrali w bardzo wysokich rozmiarach. Jak jednak często w sporcie drużynowym bywa, nie ma się co w pełni sugerować wynikami sparingów. Mecze towarzyskie to czas na przetestowanie nowych zawodników czy sprawdzenie innych rozwiązań taktycznych.

Według harmonogramu gier kontrolnych, podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka powinni rozegrać jeszcze cztery sparingi: 31 lipca z Naprzodem Syrynia (wyjazd), 3 sierpnia z Cyklonem Rogożnik (wyjazd), 6 sierpnia z Legionem Bydlin (dom) i 10 sierpnia z Gwarkiem Zabrze (dom). Duży znak zapytania należy postawić przy meczu towarzyskim z przedstawicielem „okręgówki” z Krakowa Legionem Bydlin ponieważ w tym terminie zaplanowano mecz I rundy Pucharu Polski podokręgu Zabrze z Tempem Paniówki.

Pierwszą ligową kolejkę inaugurującą sezon 2022/2023 w Klasie Okręgowej w grupie bytomsko-zabrzańskiej zaplanowano na 13 sierpnia.

AW

Fot. Agnieszka Łyko