KnurówNewsySport i rekreacja

W dniach 20-21.03 odbyły się w Będzinie, pierwsze w tym roku zawody łączone, Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym oraz Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc w sprzęcie (w specjalistycznych koszulach).
Zawody odbyły się w reżimie sanitarnym i bez udziału publiczności.

Z Klubu UKS EUGEN pojechało 4 zawodników.

W MISTRZOSTWACH POLSKI wystartowali :

JUSTYNA PIETRYKOWSKA zdobyła 🥇, zajęła 1 miejsce w kategorii juniorek do lat 18 w wadze do 69 kg wyciskając, w drugim podejściu, sztangę ważącą 92,5 kg. W trzecim, Justyna podchodziła do 97,5 kg, niestety to podejście nie zostało przez sędziów zaliczone.
Oprócz tego Justyna zajęła 🥈miejsce w kategorii SENIOREK do 69 kg i 🥉miejsce w klasyfikacji najlepszej juniorki młodszej.
Zaliczony ciężar to również nowy rekord życiowy zawodniczki.

DAWID NOWOK, startujący od tego roku już w nowej kategorii wiekowej, młodzieżowców do lat 23, w wadze do 74kg,wywalczył 🥉medal i zajął 3 miejsce, zaliczając bezbłędnie wszystkie trzy podejcia, z czego trzecie ze sztangą ważącą 152,5 kg. Jest to również oficjalny nowy rekord życiowy zawodnika.

DAWID PIETRYKOWSKI wywalczył 🥇w kategorii juniorów do lat 18, w której startował po raz pierwszy, w wadze do 120 kg, wyciskając w trzecim podejciu sztangę ważącą 182,5 kg. Jest to jego nowy rekord życiowy poprawiony o 7,5 kg od grudniowych zawodów. Zawodnik zajął również 3 🥉 miejsce w klasyfikacji Najlepszego Juniora Młodszego.

W PUCHARZE POLSKI
wystartował jeden zawodnik, PRZEMYSŁAW KLUK, w kategorii SENIORÓW do 105 kg, który po ostrej walce na pomoście zajął ostatecznie 4 miejsce z wynikiem 200 kg. Przemek w trzecim podejciu próbował wycisnąć sztangę ważącą 210 kg, niestety tego dnia ciężar okazał się zbyt duży.

Jednak trzeba w tym miejscu jeszcze wspomnieć o bardzo ważnych osobach. A mianowicie Anna Rzadeczka i Wioleta Pietrykowska , które dostarczyły zawodników na miejsce startów oraz były nieocenionym wsparciem i pomocą podczes dwóch dni zawodów.

Zawodników do startu przygotowała trenerka Katarzyna Dzieżok, która podczas tych zawodów pełniła zarówno rolę sędziego spikera jak i trenera.

Na koniec należy jeszcze wpomnieć, że po powrocie z zawodów, już chyba tradycyjnie, nasi zawodnicy odwiedzili grób Ś. P. TRENERA EUGENIUSZA MEHLICHA i pozostawili medal zdobyty podczas tych zawodów. ❤️❤️❤️💪💪💪

info: Katarzyna Dzieżok

Jeden komentarz do “Knurów/Będzin: Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym oraz Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc w sprzęcie…

Możliwość komentowania została wyłączona.