Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

W czwartek 6 lutego 2020r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Knurowie odbył się wielki bal karnawałowy dla najmłodszych dzieci.

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, strażaka, Spider-Mana, tygryska, pszczółkę – nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. . Wspólnie z dziećmi przebrały się również Panie nauczycielki oraz panie woźne 🙂

Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Miłą niespodzianką dla dzieci okazał się występ pana dyrektora oraz pani wicedyrektor którzy wcielili się w rolę Sławomira i Kajry 🙂 i swoim występem otworzyli nasz tegoroczny bal.

Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Były “tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy” , ” Krasnoludek”, „Macarena”, „Tulinkowy taniec” i wiele innych pięknych tańców i piosenek. Jednym słowem zabawa na 102!!!.

Wielką atrakcją dla dzieci był również występ pani Agnieszki która wcieliła się w „Cleo”. Były również zabawy i konkursy w których dzieci bardzo chętnie brały udział.

Na naszym balu emocji, radości i uśmiechów było, co nie miara, dlatego też warto organizować dla dzieci takie atrakcje, które z pewnością w przyszłości będą miło wspominać. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Kolejny wielki bal karnawałowy już za rok.

Info: Joanna Kowalska