Knurów: Kandydaci w okręgach - prezentacje indywidualneMiasto Knurów

Knurów: Artur SOCHA – Kandydat do Rady Miasta

Artur Socha, lat 54

Jestem emerytowanym pracownikiem KWK”Knurów – Szczygłowice”. Działalnością samorządową zainteresowałem się w roku 2012.

Stworzyliśmy na terenie III Kolonii ruch oddolny Komitet Obywatelski III Kolonii którego celem była poprawa życia mieszkańców tego rejonu. Obszar ten obecnie jest poddawany procesowi rewitalizacji więc jeden z głównych celów jest realizowany. Pozostaje nadal jednak poprawa życia mieszkańców i to jest jeden z głównych postulatów który chciałbym realizować w nowej kadencji.

Kolejnym wyzwaniem było dla mnie prowadzenie działalności dziennikarskiej na portalu społecznościowym iknurow.pl którą realizowałem przez kilka lat. Doświadczenie i wiedza którą zdobyłem uczestnicząc w najważniejszych wydarzeniach w Knurowie przekuła się na to, że postanowiłem wystartować i spróbować swoich sił w wyborach uzupełniających 17.12.2017 r. Wygrałem te wybory i zostałem Radnym Rady Miasta.

O swoich dokonaniach które realizowałem przez ostatnie kilka miesięcy informowałem i nadal informuję na stronie: https://www.facebook.com/pulsknurowa/

W przyszłej kadencji nadal chciałbym być członkiem Komisji Oświaty i Kultury, Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Porządku i Spraw Socjalnych, Komisji Sportu, Turystyki, Rekreacji i Promocji Zdrowia oraz Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego w której jest wiele do zrobienia ze względu na małą promocję tej idei i nie realizowanie niektórych projektów.

Program wyborczy

 

Szanowni Państwo !
Oddaję ponownie w Wasze ręce mój program wyborczy kandydata na radnego Rady Miasta Knurów – program chcę realizować w nowej dłuższej kadencji na lata 2018 – 2023

Dwa nowoczesne połączenia autostradowe stwarzają dla rozwoju Knurowa ciągle nowe możliwości.

Chciałbym aby nasze miasto było miejscem w którym powstają nowoczesne inwestycje a Stary Knurów był centralnym punktem dla mieszkańców w którym chcieliby przebywać, mile spędzać czas i mieć poczucie dbania o ich interesy.

Zgodnie z Waszymi oczekiwaniami chciałbym zwiększać systematycznie zainteresowanie naszych władz problemami Starego Knurowa.

 
  • Postaram się o maksymalne zabieganie o fundusze zewnętrzne na rewitalizację zniszczonej zabudowy Starego Knurowa.
  • Priorytetem będzie dla mnie uatrakcyjnienie wolnych terenów z przeznaczeniem na miejsca rekreacji dla osób starszych i placów zabaw dla dzieci.
  • Stadion Miejski w Knurowie powinien znowu stać się miejscem w którym będą licznie gromadzić się kibice oraz mieszkańcy. Potrzebne są więc kolejne etapy modernizacji.
  • Budżet obywatelski powinien być realizowany zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Konieczna jest odpowiednia edukacja i wyzwolenie energii samorządowej.
  • Będę zabiegał o odciążenie głównych arterii Knurowa, ulicy Dworcowej i Niepodległości poprzez opracowanie bardziej przejrzystego układu komunikacyjnego.
  • Bezpieczeństwo pieszych powinno być zabezpieczone poprzez budowę doświetlonych przejść emitujących sygnały ostrzegawcze.
  • Walka z niską emisją będzie kolejnym ważnym punktem z którym chciałbym się zmierzyć. Czyste powietrze w naszym mieście powinno być priorytetem nowo wybranej Rady Miasta. Będę więc wspierał wszelkie inicjatywy związane z pozyskiwaniem ekologicznych nośników energii.
  • Ważne będzie dla mnie zdrowie mieszkańców. Będę się starał walczyć z problemami związanymi z alkoholizmem, narkomanią i innymi uzależnieniami które powodują uwstecznianie i brak rozwoju.

Z nadzieją więc przedstawiam ten program który już w pewnym sensie zacząłem realizować podczas poprzedniej kadencji 2014 – 2018.

Chciałbym aby stał się początkiem merytorycznej dyskusji oraz podstawą do podjęcia konkretnych działań w kolejnej kadencji.

Mając na uwadze, że mój program spotka się z Państwa akceptacją proszę o głos w dniu 21 października 2018 r.

 

Granice okręgu wyborczego
 

Ulice: Fryderyka Chopina, Jarosława Dąbrowskiego, Ignacego Krasickiego, Józefa Lompy, Ignacego Paderewskiego, Aleksandra Puszkina, Władysława Stanisława Reymonta, Juliusza Słowackiego, Pawła Stalmacha, Wita Stwosza, Sokoła, Szpitalna od nr 1 do 22, Jana Kochanowskiego, Karola Szymanowskiego, Targowa, Henryka Wieniawskiego, Aleja Spacerowa, Władysława Broniewskiego, Klasztorna, Kopalniana, 1 Maja od nr 1 do 40, Plebiscytowa, Plac Powstańców Śląskich, Wilsona od nr 1 do 32, Wolności, Jana Brzechwy, Józefa Janty, Mieczysława Karłowicza, Zofii Kossak-Szczuckiej, ks. Alojzego Koziełka, Jana Kwitka, Łubinowa, Adama Mickiewicza, Stanisława Moniuszki, Ogrodowa, Pocztowa, Antoniego Słoniny, Spółdzielcza, Floriana, dr. Floriana Ogana, Henryka Sienkiewicza, Chmielna, Wrzosowa, Jaśminowa, Astrów, Beksza, Konstantego Damrota, Dębowa, Dworcowa, Mikołaja Kopernika, Tadeusza Kościuszki, Krucza, Karola Miarki, Emilii Plater, Stanisława Poniatowskiego, Poprzeczna, Bolesława Prusa, Przemysłowa, Rybna, Wagowa, Stanisława Wyspiańskiego, Żwirki i Wigury, Akacjowa

materiał sfinansowano ze środków KWW Porozumienie Wyborców Powiatu Gliwickiego