Po raz pierwszy na Kompleksie Sportowo – Rekreacyjnych w Knurowie odbył się niezwykły turniej piłki nożnej –  APN Family Cup2018 czyli „Wielkich granie, małych kibicowanie”.

Zasada niecodziennego turnieju jest prosta – rodzice, którzy na co dzień kibicują z trybun swoim pociechom przejęli piłkę i powalczyli o miano najlepszej drużyny rodziców w szeregach APN.

To doskonały pomysł na połączenie sportowej rywalizacji i zabawy, a także zintegrowanie członków Akademii, tych małych jak i dużych.

Organizatorzy ufundowali jeden Puchar Przechodni czyli drużyna zwycięska, przynosi trofeum w kolejnej edycji, jeśli takowa się odbędzie. I w trakcie rozgrywek albo nagrodę obroni, albo otrzymuje następna inna grupa, która wygra.

Mecze były rozgrywane na boiskach MOSiR przy ul. Ułanów 8 w Knurowie, w dniu 6 października 2018 roku ( sobota), w godz. 11:00-16:00.

Turniej rodziców odbył się systemem grupowym, dwie grupy: A i B. W grupie każdy z każdym rywalizował o piłkę, później dwie najlepsze drużyny z grupy A i B zagrały w półfinale. Sportowcy – rodzice zagrali swój pierwszy mecz w pamiątkowych koszulkach APN, a ich kapitanami zostali trenerzy młodych akademików.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego podczas turnieju rodziców, zaprosił wszystkich do wspólnej, dynamicznej i ciekawej rozgrzewki ruchowej, instruktor fitness i trener personalny Krzysztof Patorski.

W rywalizacji udział wzięło 10 drużyn: APN 2005, APN 2006/07, APN 2008, APN 2009 Czerwona, APN 2009 Biała, APN 2010 Biała, APN 2010 Czerwona, APN 2010 Zielona, APN 2011, APN 2012/13.

Zgodnie z przewidywaniami, pojedynek na murawie Orlika dostarczył wszystkim sporo emocji, wrażeń i wzruszeń,

Na boisku panowała pozytywna sportowa atmosfera, a zawodnikom towarzyszył dobry humor i zdrowy duch walki.

Na trybunach zasiedli młodzi adepci futbolu, którzy z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem oglądali rywalizację swoich rodziców i pozostałych członków rodzin.

Gościem specjalnym tego niezwykle atrakcyjnego wydarzenia był polski piłkarz, grający na pozycji pomocnika, trener piłkarski oraz założyciel APN – Marcin Brosz.

Sportowiec swoją karierę piłkarską rozpoczął w Klubie Górnik/Concordia Knurów. Znany z występów głównie w Górniku Zabrze. Dzięki znajomości z Jerzym Dudkiem, z którym wspólnie występowali na knurowskiej murawie, odbył staż w Liverpoolu, gdzie miał pełen dostęp do wszystkich treningów prowadzonych przez Rafaela Beníteza. Jako trener prowadził zespoły m.in. Polonii Bytom, Podbeskidzia, Odry Wodzisław, Piasta Gliwice i Korony Kielce.

Pierwszą edycję APN Family Cup2018 w myśl hasła „ Wielkich granie, małych kibicowanie” wygrał zespół APN 2011.

Zwycięska drużyna otrzymała okazały Puchar Przechodni z rąk zacnego gościa – Marcina Brosza.

Konkurs nie miałby możliwości zaistnieć, gdyby nie organizator całego przedsięwzięcia – APN Knurów. Sama impreza stanowi wizytówkę klubu, ale i magnez przyciągający nowych adeptów piłki nożnej.

Relacja: Agnieszka Łyko