KnurówNewsy

Knurów: Antymina – NIE DAJ SIĘ WYSTEROWAĆ NA MINĘ … w MSP1

  Knurów: Artystyczny program profilaktyki uzależnień „Antymina” – Profilaktyka z pasją w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1.

 

Czasy, w których żyjemy – być może bardziej niż kiedykolwiek – są niczym „pole minowe” – bardzo łatwo, zwłaszcza młodemu człowiekowi, wejść na obszar pełen „min”, z którego niezwykle ciężko wyjść bez szwanku. Wychodząc naprzeciw problemom społeczno-zdrowotnym obserwowanym wśród młodzieży  i zagrożeniom, jakie niosą ze sobą różne używki, w tym alkohol, dopalacze i inne narkotyki, stworzyliśmy program profilaktyczny „ANTYMINA” – PROFILAKTYKA Z PASJĄ.

Aby edukować o zagrożeniach uzależnień oraz zachęcać młodych ludzi do świadomych postaw, nasz zespół doświadczonych profilaktyków odwiedza szkoły w całym kraju, by szerzyć przesłanie „Antyminy”. Towarzyszą nam dwie główne myśli: „Nie daj się wysterować na minę” – by pokazywać młodym ludziom, że nie warto wchodzić na teren, z którego można nie wrócić, oraz: „Z miłości do wolności” – ponieważ mocno wierzymy, że jest wolność od uzależnień. Zarówno zanim się się wpadło w ich sidła, jak i wolność po wyjściu z uzależnienia. Z miłością i pasją dzielimy się tym przesłaniem z młodzieżą. 

Adresatem „Antyminy” są dzieci ze szkół podstawowych (klasy 5-8) oraz młodzież szkół średnich. Celem naszych działań jest zbudowanie świadomości wśród dzieci i młodzieży o szkodach zdrowotnych i społecznych wynikających z używania substancji psychoaktywnych, alkoholu, uzależnienia od hazardu i e-uzależnienia oraz promocja aktywizacji prospołecznej wśród osób w wieku 10-19 lat na terenie Polski.

Naszym założeniem jest to, aby do końca 2018 roku zrealizować 160 spotkań w szkołach oraz ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych. Po zakończonym spotkaniu chętni uczestnicy będą mieli możliwość indywidualnych konsultacji z terapeutą uzależnień.

Wszystko to z miłości do wolności.

 

MIROSŁAW „KOLAH” KOLCZYK

Artysta-raper i prelegent spotkań „ANTYMINA” – urodził się i wychował w Tucholi. Obecnie mieszka w Przemyślu ze swoją żoną Oksaną i dwójką dzieci Natanaelem i Idą. Nagrał 2 albumy z zespołem Royal Rap w 2008 r. oraz album solowy Kolah „Powrót do Korzeni” w 2012 r. Od kilku lat regularnie koncertuje i nagrywa ze znanym w Polsce zespołem TGD. 

Potrzebą jego serca i wielką pasją stały się działania związane z profilaktyką uzależnień, w które zaangażowany jest od ponad dziesięciu lat. Zrealizował już kilka projektów profilaktycznych, m.in. uczestniczył w autorskim projekcie Leszka Korzenieckiego: „Żyj poza klatką”, współtworzył i realizował projekt „Profilaktyka z rapem” (Fundacja Bread of Life) , prowadził autorski projekt pt. „Misja Prawdziwej Wolności” wraz z członkami swojego zespołu: Royal Rap (Fundacja Nadzieja dla Przyszłości).Kolah zagrał setki koncertów w kraju i kilka za granicą min. we Francji, Irlandii, Wielkiej Brytanii. Jest głównym profilaktykiem i artystą projektu „ANTYMINA” – PROFILAKTYKA Z PASJĄ, odpowiada za realizację 160 spotkań w szkołach i ośrodkach wychowawczych, podczas których dociera do młodzieży z przesłaniem o wolności.

GRZEGORZ ANTOSZ

Certyfikowany instruktor terapii uzależnień, Absolwent Studium Terapii Uzależnień – Instytut Psychologii Zdrowia w Warszawie. Konsultant ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Absolwent Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – I i II stopnia, posiada dyplom Polskiej Agencji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Niebieskiej Linii w Warszawie. Szkoleniowiec, wykładowca min. na WSTiPS Warszawa. Niezwykle ciepły człowiek, pełen pasji dla człowieka, szczęśliwy mąż i ojciec. Jest założycielem i prezesem Fundacji Arka Noego z Gliwic, która realizuje program „ANTYMINA” – PROFILAKTYKA Z PASJĄ. Jest kierownikiem dwóch placówek ambulatoryjnej terapii uzależnień od narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych w Gliwicach oraz Knurowie. Jest także autorem licznych programów profilaktycznych na poziomie profilaktyki uniwersalnej, wskazującej oraz selektywnej. Od 15 lat zawodowo zajmuje się terapią uzależnień oraz współuzależnień, a także programami edukacyjno – korekcyjnymi dla sprawców przemocy. .

 

opracował: /arc/ na podstawie materiałów antymina.pl

.