Kolejną porcję ciekawej muzyki i dobrej zabawy zaserwował Dom Kultury w Knurowie-Szczygłowicach.

Wieczór w ostatnią środę czerwca ( 24 czerwca 2020 roku) tętnił wielką energią, kipiał emocjami i piękną harmonią.

Tuż po godz. 20:00 zaproszono miłośników muzyki na koncert on-line na żywo – Akustycznie pod gwiazdami.

W kameralnej scenerii przy blasku ogniska zaprezentowała swój niesamowity projekt muzyczny Agnieszka Bielanik-Witomska.

Wokalistka Bielanik-Witomska obdarzona wyjątkowym talentem, o pięknej barwie głosu i miłym usposobieniu zabrała słuchaczy w piękną koncertową podróż online. Na scenie towarzyszyli jej przyjaciele czyli czadowa gitarzystka – Katarzyna Kupiec oraz znakomity skrzypek – Bartłomiej Balcerzak. Nie zabrakło również wokalistów z zespołu Bez Nazwy ze Studia Piosenki i Musicalu przy Centrum Kultury w Knurowie, pod kierunkiem pani Agnieszki.

Głównym celem projektu było krzewienie idei wspólnego muzykowania. Dlatego poprzez realizacje wspólnego koncertu młodzi wokaliści z zespołu Bez Nazwy ze Studnia Piosenki i Musicalu działającego przy Centrum Kultury przy wsparciu profesjonalnych muzyków mogli zaprezentować swoje umiejętności i talenty muzyczne. Oczywiście kolejny raz podopieczni pani Agnieszki Bielanik-Witomskiej pokazali się zdecydowanie z jak najlepszej strony szerszej publiczności.  A artyści z dużym doświadczeniem scenicznym jak  pani Agnieszka i jej towarzyszący zespół mieli niepowtarzalną okazję do wspólnego przeżycia z młodymi ludźmi czegoś ulotnego i niepowtarzalnego.

Artyści w wydarzeniu przypomnieli najciekawsze i najpiękniejsze utwory z przepastnego skarbca polskiej i zagranicznej muzyki. W czasie koncertu można było usłyszeć utwory niebanalne tekstowo i muzycznie, ale jednocześnie nastrojowe i klimatyczne. W repertuarze znalazły się piosenki o radości życia, miłości, pragnieniu szczęścia i przemijaniu m.in. do tekstów Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Leonarda Cohena.

Widowisko muzyczne dopracowane do perfekcji, wybór muzyki bardzo dobry, jednym słowem wspaniała forma popularyzacji różnych gatunków muzyki na jednej scenie. Bo muzyka różnorodna daje siłę do życia i sprawia, że można oderwać się od rzeczywistości. Potrafi w niezwykły sposób dostarczyć wspaniałych, głębokich wzruszeń, które sprawiają, że pozostawia się za sobą zwykłą codzienność i odpływa w nierealnym, wyśnionym świecie oraz pragnie, aby te uczucia uniesienia, radości, wzruszeń trwały bez końca.

Podróż na żywo on-line nosząca nazwę – Akustycznie pod gwiazdami – zaserwowana przez artystów biegła przez emocje, muzyczne uniesienia, poprzez przepotężną energię piosenkarzy i  niesamowity kontrastowy klimat pełen niesamowitych przejść wokalu oraz oryginalnych, wyjątkowych dźwięków.

Relacja: Agnieszka Łyko