W tym roku Klub Fitness NJN w Knurowie obchodzi swoje 13-te urodziny. Z tej okazji w dniu 11 maja 2019 roku zaproszono klubowiczów i chętnych na świętowanie tego pięknego jubileuszu. Niecodzienne wydarzenie zostało połączone z akcją charytatywną dla Olka Steca.  Dochód z wejściówek postanowiono przekazać na leczenie chłopca.

Aleksander Stec jest niespełna 4-letnim mieszkańcem Knurowa. Do lekarza trafił z bólem brzuszka, który bardzo zaniepokoił rodziców. Wstępne badania, które były wykonane sugerowały lamblie, na co został leczony. We wrześniu Oluś udał się na badanie USG, ponieważ objawy zaczęły się nasilać. Pani doktor wykryła dużego guza. Natychmiast skierowano go do Szpitala Dziecięcego w Chorzowie na Oddział Hematologii i Onkologii.

Przeprowadzono szereg badań, ale już po wstępnych diagnoza była ogromnym szokiem i bólem dla rodziców… NOWOTWÓR!! Liczne rezonanse, tomografia, RTG, USG, punkcja szpiku, guza i kości niestety nie pozostawiły złudzeń… NEUROBLASTOMA IV stopień kliniczny z licznymi przerzutami. Jeden z najgroźniejszych złośliwych nowotworów dziecięcych.

Świat całej rodziny Olka legł w gruzach. Nowotwór zaatakował wiele miejsc –  nadnercze z naciekiem na nerkę, jamę brzuszną, śródpiersie, węzły chłonne, szpik, a także kości. W domu pozostał brat Aleksandra – Karol, który jest jego najbliższym przyjacielem.

Oluś rozpoczął swoją walkę. Przeszedł 10 cykli agresywnej chemioterapii (protokół COJEC i TVD), pobranie komórek macierzystych i przygotowuje się do operacji wycięcia guzów.

Przed Olusiem jeszcze wiele miesięcy ciężkiego leczenia. Czeka go megachemioterapia, autoprzeszczep macierzystych komórek krwiotwórczych i radioterapia. Dla dopełnienia całego procesu leczenia  Neuroblastomy w przypadku Olusia zalecane jest przejście immunoterapii przeciwciałami anty-GD2. Terapia ta może odbyć się w Krakowie, jednak na dzień dzisiejszy, jej koszt muszą ponieść rodzice, którzy nie są w stanie sami uzbierać potrzebnej kwoty.

Dlatego Klub Fitness NJN w Knurowie przy okazji jubileuszu istnienia postanowił wspomóc rodzinę Olka.

NJN Fitness to klub w sportowo-rozrywkowy, który oferuje bogaty pakiet zajęć dla każdego. Począwszy od małych dzieci, kobiet w ciąży, po seniorów. Klienci przychodzą całymi rodzinami, by uczestniczyć w ciekawych zajęciach. W trakcie miłego treningu rodzą się przyjaźnie, wspólne pasje. Ale jest też ciężka praca nad wyrzeźbieniem pięknej sylwetki.

W budynku mieści się siłownia z odpowiednimi przyrządami do ćwiczeń. Poza tym do dyspozycji klientów są oddzielne sale do ćwiczeń fitness i siłowych. Uzupełnieniem są ćwiczenia z Jumping Frog oraz taniec i gimnastyka.

Zajęcia odbywają się pod nadzorem dobrze wyszkolonych trenerów. Szeroki wybór zajęć z fitness pozwala na dobranie odpowiedniej pory dnia, a nawet godziny, w której można skorzystać z ćwiczeń.

Na urodzinowym przyjęciu nie zabrakło słodkiej niespodzianki – tortu, którym zostali poczęstowani  wszyscy obecni. Tort nie tylko był pyszny, ale wyglądał zachwycająco.

Można było również skonsumować smaczny poczęstunek w postaci kolorowych przekąsek.

Dla klubowiczów siłowni zostały zorganizowane zawody w wyciskaniu sztangi, a dla najlepszych ufundowano drobne nagrody.

Dzień pełen wrażeń, świetnej zabawy, mega zaangażowania i hektolitry wylanego potu. Atmosfera w czasie treningu była naprawdę wspaniała, o czym świadczyły szerokie uśmiechy od ucha do ucha.

Podczas świętowania istnienia NJN na dużej sali – punktualnie o godz. 9:30 rozpoczął się Jumping Frog latino, następnie Jumping Frog po polsku. W dalszej kolejności można było skorzystać ze Strong by Zumba oraz Zumby.

Jednocześnie na małej sali odbywały się warsztaty według ustalonego grafiku. W pierwszej kolejności chętni mogli uczestniczyć w Step & Shape, wkrótce potem w Interval  Shape, a na końcu z Dance Shape.

Mimo ogromnego zmęczenia i mokrych od potu włosów, wychodzili goście z klubu pełni optymistycznej chęci do życia, wiary, że będzie tylko lepiej, a cały świat należy do nich.

Relacja: Agnieszka Łyko