KMP Zabrze: Zlikwidowali domową plantację marihuany

0
459

Kryminalni z zabrzańskiej komendy zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich i zatrzymali 28-letniego „plantatora”. Mundurowi, oprócz 18 krzaków zakazanej rośliny, zabezpieczyli już ścięte krzewy. Z przejętego towaru można było wytworzyć ponad 3 tys. działek dilerskich tego narkotyku. Zatrzymany będzie odpowiadał za uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 8 lat więzienia.

Kryminalni z zabrzańskiej komendy ustalili, że w jednym z mieszkań w gliwickiej dzielnicy Łabędy prowadzona jest domowa plantacja konopi indyjskich. Policjanci weszli do mieszkania, którym pod nieobecność właściciela opiekował się 28-latek. Jak się okazało, w dwóch pomieszczeniach mężczyzna ustawił namioty, w których uprawiał zakazane rośliny. Plantacja wyposażona była w specjalny sprzęt oświetleniowy i grzewczy. Śledczy zabezpieczyli 18 krzewów konopi i ścięte już krzewy, z których można było wytworzyć ponad 3 tys. porcji marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do zabrzańskiej komendy.

Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów uprawy i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 8 lat więzienia.

info: KMP Zabrze