Kryminalni z komisariatu II zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 38–latek ostatnie kilka lat ukrywał się poza granicami Polski. Poszukiwany wpadł w centrum miasta na przystanku autobusowym podczas policyjnej kontroli. Kolejne dwa zatrzymania poszukiwanych osób były wynikiem pracy policjantów z komendy oraz komisariatu I.

Wczoraj zabrzańscy policjanci z komisariatu II zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości tym razem zatrzymali mężczyznę, który poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości od 2011 roku. Za mężczyzną zabrzański sąd wystawił w 2011 roku list gończy, który nakazywał zatrzymanie poszukiwanego i osadzenie go w zakładzie karnym za zniszczenie mienia. Zabrzańscy policjanci prowadzili działania zmierzające do ustalenia pobytu i zatrzymania poszukiwanego. 38-latek przed wystawieniem listu gończego miał stawić się do odbycia zasądzonej kary, lecz zamiast tego wyjechał do Niemiec, gdzie skutecznie ukrywał się przez kilka lat. Zabrzanin postanowił jednak po kilku latach odwiedzić rodzinę i bliskich licząc, że zasądzony wyrok nie będzie egzekwowany. W wyniku podjętych przez kryminalnych z komisariatu II działań operacyjno – rozpoznawczych ustalono, że mężczyzna ma poruszać się po terenie centrum Zabrza. Poszukiwany zatrzymany został w godzinach popołudniowych w centrum miasta na przystanku autobusowym, był zaskoczony kontrolą, nie stawiał oporu. Zatrzymany obecnie przebywa już w zakładzie karnym, gdzie za popełnione przestępstwo spędzi najbliższy rok.

Do następnego zatrzymania doszło w godzinach porannych na ul. Staropolskiej. Wobec 23-letniego zabrzanina Sąd Rejonowy z Zabrza zasądził karę pozbawienia wolności, lecz ten chciał jej uniknąć. Policjanci zespołu interwencyjnego z miejskiej komendy uzyskali informację o możliwym miejscu jego pobytu w pobliżu jednego z komisariatów. Zatrzymany również był zaskoczony wizytą mundurowych, trafił już do bytomskiego aresztu.

Kolejnego poszukiwanego mężczyznę zatrzymali na ul. 3 -go Maja w godzinach popołudniowych policjanci z komisariatu I. 38- latek był poszukiwany przez chorzowską prokuraturę. Teraz również on nie uniknie odpowiedzialności i odpowie on za przestępstwo jakiego dopuścił się w 2018 roku na terenie rudy śląskiej.

Info: KMP Zabrze