25-letni nietrzeźwy kierowca uciekał ulicami centrum Zabrza przed policyjną kontrolą. Na jednym ze skrzyżowań nie zapanował jednak nad autem i uderzył w tył samochodu, który stał na czerwonym świetle. Uderzony pojazd wpadł na samochody stojące przed nim. Jedna osoba przebywa w szpitalu. Zatrzymanemu sprawcy grozi teraz do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po 16.00 w centrum miasta. 25-letni kierowca volkswagena nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Policjanci zabrzańskiej drogówki ruszyli za nim w pościg, który zakończył się na skrzyżowaniu przy ul. Religi. Uciekinier nie zapanował nad swoim autem i najechał na tył saaba, a ten na kolejne pojazdy stojące na czerwonym świetle. W zdarzeniu udział wzięły w sumie cztery samochody osobowe i jeden motocykl. Z czterech osób, które pojechały na badania do szpitala, tylko jeden z poszkodowanych – ze złamaniem ramienia – został hospitalizowany. Kierujący próbował uciec z miejsca zdarzenia, lecz został zatrzymany przez policjantów. Mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości sprawcy jak i kierowców samochodów, które uczestniczyły w zdarzeniu. Jak się okazało, sprawca zdarzenia miał ponad 1,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Po wytrzeźwieniu odpowie nie tylko za spowodowanie wypadku, ale również za kierowanie samochodem w stanie nierzeźwym, ucieczkę przed policyjną kontrolą drogową oraz szereg wykroczeń. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Sprawcy grozi do 5 lat więzienia. Ponadto sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł. Mężczyznę musi się również liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres od roku do nawet 15 lat. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Przypominamy, że kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawanych ze ścigającego go radiowozu, popełni przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia.

Info: KMP Zabrze