KMP Zabrze: Szczęśliwy finał poszukiwań 80-letniego mężczyzny

0
532

Zabrzańscy policjanci wspierani przez kolegów z katowickiego oddziału prewencji oraz straż pożarną od poniedziałku prowadzili poszukiwania zaginionego 80-letniego mieszkańca Zabrza. Mężczyzna przez 4 dni błądził po nieużytkach. Mundurowi odnaleźli go dzisiaj rano leżącego w trawie, kilka kilometrów od domu. Mężczyzna został przekazany pod opiekę załogi karetki pogotowia, na szczęście jego życiu nic nie zagraża.

Poszukiwania rozpoczęły się w nocy z niedzieli na poniedziałek 7 października, kiedy zaginięcie zgłosił syn 80-latka. W poszukiwania zaginionego mężczyzny, oprócz policjantów z Zabrza, zaangażowani zostali także mundurowi z katowickiego oddziału prewencji, oraz straż pożarna. W trakcie poszukiwań wykorzystano drony oraz psy tropiące. Policjanci rozpoczęli akcję w rejonie najbliższego sąsiedztwa, sprawdzali też główne ciągi komunikacyjne, cieki wodne oraz drogi i ścieżki prowadzące do lasu. W poszukiwania zaangażowano lokalne media, co pozwoliło ustalić, że zaginiony był widziany w okolicach ulicy Ofiar Katynia. Dzięki tej informacji policjanci ograniczyli obszar poszukiwań i pozyskali nagrania z monitoringów na typowanym obszarze. Na jednym z nagrań ujawnili wizerunek poszukiwanego. Dzięki temu wyznaczyli miejsca, gdzie należy wznowić poszukiwania.

Dzisiaj, około godz. 9.00 policjanci z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy odnaleźli 80-latka kilka kilometrów od miejsca zamieszkania, w rejonie kompleksu leśnego między ulicami Ofiar Katynia, Boczną a oczyszczalnią ścieków. Zziębnięty i mokry 80-latek najprawdopodobniej błądził przez cały czas po nieużytkach w tej okolicy. Kiedy odnaleźli go policjanci, mężczyzna leżał w trawie. Kontakt z nim był utrudniony i nie był w stanie logicznie wytłumaczyć, co się z nim działo. Policjanci przekazali go pod opiekę załogi karetki pogotowia. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Słowa uznania należą się wszystkim osobom, które zaangażowały się w poszukiwania, w szczególności lokalnym mediom, dzięki którym udało się uzyskać informacje kluczowe dla odnalezienia 80-letniego zabrzanina.

Info: KMP Zabrze